Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt megtehetem albérletben?

Ezt megtehetem albérletben?

Figyelt kérdés

Ha az enyém a lakás, nem csak bérlem, kiüttethetem a falakat, és létrehozhatok teljesen új belteret? Úgy értem, mintha építkeznék, új falak, új helyiségek. Átalakíthatom az egészet, teljesen az alapoktól? Vagy a lakókra való tekintettel ilyet nem lehet csinálni? Mennyibe kerülhet egy 150-180 nm-es lakás "felújítása" a falak kiüttetésétől a bútorozásig?

(Ezek csak ilyen jövőbeli tervek, fiatal vagyok, de felnőttként egyedül szeretnék majd élni, és egy lakás számomra optimálisabb mint egy ház, viszont a saját ízlésem szerint szeretném kialakítani az én kis álomotthonomat, és kíváncsi vagyok, hogy ez lehetséges-e egyáltalán. Tudom, a 150-180 nm hatalmas, pláne egy embernek, de a munkahelyemet a lakásomon belül szeretném majd kialakítani.)



2015. aug. 14. 20:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szóval ez egy panelház amiben te (mint tulajdonos) össze akarsz nyitni több lakást. Jól értem?

Mivel panelban a lakáselválasztó falak tartófalak (a lakáson belüli falak egy része is), ezért építési engedélyköteles (aminek sok egyéb mellett statikai szakvéleményt, közműegyeztetéseket is kell tartalmaznia) az engedélyhez hozzá kell járulnia társasháznak is (Társasházi törvény szerint). Ha megvan az engedély, kiviteli tervet kell készíttetni (építész, statikai), ha érint közös fűtést akkor gépész kiviteli tervet is.

Ha ez megvan akkor E-napló, szakkivitelező, felelős műszaki vezető (ha kell műszaki ellenőr).

Ja és baromi sok pénz.

2015. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kérdező keveri a szezont a fazonnal ahogy látom :D


Amúgy ha panel lakás, akkor nagyjából esélytelen nagyobb méretű átalakítás, tekintve hogy a falak nagy része teherhordó, és az egész épület kész panelekből épül fel, mint a neve is mutatja. Igazság szerint panel vasbeton falába még egy vezetéket bevésni is kihívás.


Nagyobb tégla lakásnál megoldható komolyabb átalakítás, de ahhoz már engedélyek kellenek, mert válaszfalat még csak-csak ki lehet ütni, de teherhordó falnál kell statikus engedélye, esetleges födém megerősítés, stb. Na meg nem tudom a lakóközösség engedélye nem e szükséges, mert hát mégiscsak masszív zajjal jár.

2015. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!