Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tárolhatom-e a kerékpáromat a...

Tárolhatom-e a kerékpáromat a lépcsőfordulóban?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, a pincébe nem férek be a kormánnyal. (kis ajtó van és még kisebb hely lent) Általában a lakásunk feletti félemeletre szoktam felvinni a kérekpáromat. A lakásban sem fér el, az erkélyre nem akarom kivinni, mert tönkremenne az időjárástól. Felettünk tetőtér van egy lakással amiben nem laknak jelenleg, de a tulaj már több alkalommal jelelzte, hogy "még maradhat x ideig, mert nem jön ide senki lakni".

Na... a kérdésem az lenne, hogy ha a felettünk lakó emberke beköltözik (vagy a gyereke), akkor tényleg ő fogja nekem megengedni, hogy ott lehessen a bringám? Egyáltalán van joga ilyeneket mondani, hogy "még maradhat"?

Tudom, hogy "csak" bérlő vagyok, de mivel szerződésem van és kőkeményen fizetek, így azt gondolom ennyi nekem is jár.

Az még hozzátartozik, hogy a fordulóban el lehet férni akár másik kerékpárral vagy babakocsival is fel lehet menni. (előző lakónak egy szava nem volt) Lejjebb a házban virágok, babakocsik, többi lakó kerékpárja van, szóval bármennyire is jó lenne nem a negyediken tartani, ezek sem megoldások. Mire készüljek? Nem szeretnék vitatkozni ezen, de egyesek meg vannak győződve róla, hogy ha vesznek egy lakást akkor már nekik mindent lehet a bérlőkkel szemben.



2015. aug. 23. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2015. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Engem zavarna.

Old meg. Mi is társasházban lakunk, a folyoson nem lehet bicikli. Vidd ki az erkélyre, takard le.


Egyéni szoc. problém.

2015. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Tűzvédelmi Szabályzat = törvény szerint a menekülési útvonalakat szabadon kell hagyni. Gondolj bele, pánikba esett emberek törik-zúzzák magukat és egymást!!! hogy mielőbb kijussanak az épületből... az egy dolog, hogy jelenleg nem lakik ott senki, tehát állandó közlekedés ott nincs, de mi van ha???... szóval nem szabályos!
2015. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem... voltak kint a tűzoltók tavaly. Egy szót sem szóltak. A szomszédasszony virágoskertjét kellett beszedni egyedül. Feltételezem szóltak volna ha nem szabályos.. főleg, hogy én kísértem őket körbe, mert éppen beteg volt a gondnok bácsi. Mások cuccaiert sem szóltak de komolyan.
2015. aug. 23. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
menekülési útvonalat nem lehet leszükíteni. egy kerékpár meg kb a felét elfoglalja.
2015. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Én biztos beleesnék és összetörne mikor egy buli után mennék haza részegen :D
2015. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Akárhogy magyarázod, nem lesz szabályos.


"azt gondolom ennyi nekem is jár"

Mi? Hogy másoknak legyen útban a saját biciklid? Kerülgesd a saját lakásodban.

2015. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem fogom. Annak aki a jogszabályt linkelte köszönöm.
2015. aug. 28. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!