Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » HELP! Nagy valószínűséggel...

HELP! Nagy valószínűséggel megtaláltam a lopott kerékpáromat a jófogás.hu-n! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Persze nem 100%, nyilván végrehajtottak rajta pár változtatást, de vannak olyan dolgok, amiket nem tudnak leszedni, és amik alapján egyértelműen azonosítható - pl. karcolások a vázon bizonyos helyeken. Ha élőben látom, meg tudom állapítani, hogy az enyém volt-e. Ezen a héten lopták el, a hirdetést már aznap feltették. Mit tegyek, ha megbizonyosodom róla, hogy az enyém? Rendőrségi feljelentést már tettem.
2015. ápr. 17. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Írj az eladónak, hogy megakarod venni és vigyél magaddal rendőrt a találkozóra.
2015. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jogilag az hogy te azt állítod hogy "emlékszem, itt, meg itt meg volt karcolva" nem bizonyít semmit. Van róla valami papírod, valami ami alapján azonosítani lehet?

Ha bárki random odamenne X kerékpárhoz azzal a szöveggel hogy "ez az enyém, mert itt meg volt karcolva" és ez elég lenne, akkor kb mindenki ezt játszaná és így jutna bringához.

2015. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen értesítsd a rendőrséget, mivel az oldal üzemeltetője csak a hatóságoknak adhatja ki a hirdető adatait. Ezen kívül írj az üzemeltetőnek is, hogy elmenthessék az esetlegesen önmagától törlődő adatokat (pl. ha törli az eladó a profilját).


A kerékpárnak lehetnek esetleg olyan egyedi azonosító jegyei, amelyek a fényképen nem látszanak, így akár bizonyítani is tudod, hogy a tulajdonodról van szó. Bár persze a legjobb az, ha lopás után azonnal feljelentést teszel...

2015. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért ha tud rajta konkrét ismertető jelet, azért elhiszi a rendőr, hogy az övé. Ha részletesen tud minden karcot, mindent róla.


Meg mutasson a tolvaj adásvételit róla.

2015. ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A jegyzőkönyvfelvételnél megemlítettem bizonyos azonosító jeleket. Sajnos vannak, amiket eltávolíthattak, de a vázat nem tudják kicserélni. Természetesen tudom, hogy ezt bárki állíthatja, de én meg tudom mondani, hogy az enyém. Tanút is tudok vinni.
2015. ápr. 17. 13:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alvázszám meg az adásvételi lenne perdöntő, de az nekem sajnos nincs. Kb. tíz éve vettük, 12 éves lehettem, 10 éves papírokat meg nem biztos, hogy őrizgetünk.
2015. ápr. 17. 13:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Miután a rendőrségi jegyzőkönyvben feltüntettél ismertetőjegyeket így szerintem neked áll a zászló. Csak minél előbb lépni kellene, mert eladja aztán fújhatod. Hívd a rendőrséget, biztos van referens a jegyzőkönyvön akit direktben kereshetsz. Megmondod, hogy valószínűleg megvan a bringa és majd lépnek
2015. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha jegyzökönyvbe ezeket felvették a lopásnál akkor van remény. menj el megnézni, ha a tiéd akkor hívj rendört.
2015. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hú de izgi. :D
2015. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Már beszéltem a rendőrökkel. Azt mondták, menjek be délután. De hétvégén nem leszek itthon, attól tartok, addig eladják, úgyhogy nem tudom, hova menjek.


Az a másik, hogy az ismertetőjelek, amiket adtam, nem elég részletesek. Mondtam neki, hogy mik voltak rajta, de azokat leszedték. A váz az egyetlen, amin nem tudnak változtatni, és látom rajta, hogy ugyanott vannak karcolások, ahol az enyémen voltak. Mindenképp akarok találkozni az eladóval.

2015. ápr. 17. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!