Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van különbség adózásban ha...

Van különbség adózásban ha magánszemélyként adózok vagy ha számlát adok adószámmal?

Figyelt kérdés
Mármint összegben értem, tudom, hogy éves bevételtől is függ, csak az érdekelne, hogy több-e, ha számlát adok?
2015. aug. 24. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha számlás vagy akkor írhatsz le költséget, amúgy nem.
2015. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Számlázásnál nagyon sokat számít, hogy mennyi a bevétel, mennyi költséget tudsz leírni, milyen elszámolási módot választasz. Ha pl. EVA-s vagy és nem költségelsz, akkor talán még több is a levonás, mint magánszemélyként. Nem tudom, hogy ez a KATA van-e még? Az kedvezőbb lehet.
2015. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként semmi különbség nincs azon kívül, hogy ha van adószámod vásárolhatsz és adhatsz nyugtát/számlát. Költséget (rezsi, ingatlan felújítás/javítás, használati szerek beszerzése) ugyanannyit tudsz leírni a bevételedből adószámos magánszemélyként is mint adóazonosító jellel adózva.
2015. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
S természetesen nem több az adó ha számlát adsz!
2015. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Se EVA se KATA nincs, csak a lakáskiadás tevékenységre van adószámom, de eddig még nem adtam ki a lakást, csak most szeretném, ezért kérdezem, nyilván egyszerűbb magánszemélyként leadózni, az nem is bonyolult, de úgy értelmeztem a NAV-os tájékoztatóban, hogy ha üzletszerűen adom ki (gondolom számlával az lenne), akkor kell áfát fizetni. Vagy rosszul értettem? Kicsit elvesztem a fogalmakban.
2015. aug. 24. 14:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm utolsó, ez jól hangzik, tehát a számlára akkor 0%-os áfát kell írni és ennyi? Csak mert lehet olyan bérlő lenne, akinek kell a számla, jó lenne tutira tudni :-)
2015. aug. 24. 14:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha most kérsz adószámot, jelezd az ügyfélszolgálaton hogy nem akarsz ÁFA körbe tartozni. Így az adószámodon is látszódni fog, hogy nem vagy ÁFÁS, így nem tudsz ÁFÁS számlát adnod. Szerencsére nem kötelező, s így sokkal egyszerűbb is az adózás.
2015. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, gondolom, hosszútávú lakáskiadáson gondolkodsz. Ha csak pár napra adnád ki külföldieknek (apartmanozás), az más adózás alá esik, ott kötelező az ÁFÁS számla adása.
2015. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Adószámot már néhány éve kértem, de akkor mégse adtuk ki, de akkor bemegyek a NAV-hoz és rákérdezek mi a teendő így. Kösz9nöm a választ, hosszú távon adjuk ki, nem apartmanoztatunk :-)
2015. aug. 24. 14:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ez egy albérlet, akkor nem kell áfázni és nem is kötelező az adószám.

Csak akkor kell adószám, hogyha olyan, mint kvázi egy hotel vagy panzió. Tehát mindig más vendégnek adott ki néhány éjszakára.

2015. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!