Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van különbség adózásban ha...

Van különbség adózásban ha magánszemélyként adózok vagy ha számlát adok adószámmal?

Figyelt kérdés
Mármint összegben értem, tudom, hogy éves bevételtől is függ, csak az érdekelne, hogy több-e, ha számlát adok?
2015. aug. 24. 12:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Adószám akkor is kell ha hosszútávra adja ki valaki az ingatlanát, s a bérlő számlát kér, mert el tudja számoltatni a bérleti díját! Számlát pedig csak adószám birtokában tud vásárolni nyomtatványboltban a bérbeadó!
2015. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek hasznos lesz az infó: az adószám azért kell, mert a bérlőnek kell a számla, megkérdeztem a navnál, ugyanúgy kell adózni, mint magánszemélyként, áfamentes számlatömböt kell venni. Tehát semmi különbség, csak adószámot kell kérni erre a tevékenységre és kiállítani a számlát a bérlőnek, és befizetni az szja-t utána, havonta vagy negyedévente.
2015. szept. 4. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!