Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Segítség! Mi ilyenkor a teendő?

Segítség! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Sajnos egy olyan problémám lenne, hogy a saját lakásomat elveszítettem: szüleimé volt de ők meg elvesztették jelzálog miatt. Most viszont kénytelen vagyok albérletbe menni ami nem is lenne baj viszont így nincs állandó lakcímem. A probléma meg az, hogy a kinézett albérlet ahova mennék a tulajdonos nem engedi a bejelentkezést (érthető okok miatt). Így viszont nem lesz semmilyen lakcímem viszont anélkül meg teljesen meg vagyok lőve hiszen mindenhez kell (bank, telefon, stb.). Mit tudok ilyenkor tenni?

2015. szept. 24. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem érthető, hogy nem enged bejelentkezni. Joggal való visszaélést követ el ezzel. Lakcímedet bejelenteni a te kötelességed, a tulajnak meg kötelessége aláírni a bejelentőt. A probléma az, hogy nem lesz baja abból sem, ha nem írja alá. Akkor meg miért ne szívasson.


Sajnos a magyar jogrend nem kínál erre a problémára megoldást. (Tulaj tudta nélkül, két tanús bérleti szerződést bemutatva bejelentkezhetnél, de mihelyst kitudódik, repülsz a lakásból.) Településszintű lakcímet (kvázi hajléktalan lakcím) bejelenthetsz, azzal legalább érvényes TB-kártyád lesz, de másra nemigen jó.

2015. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Mégis mi az az érthető ok? A lakcím bejeletése nem keletkeztet semmilyen plusz jogot a lakáshoz. Ha nem akarja, akkor biztos nem adózik, vagy nincs tisztában a joggal.
2015. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Még annyi, hogy keress olyan helyet, ahol be lehet jelentkezni. Én is adok ki, engem nem zavar, ha bejelentkezik a bérlő, mondjuk pont nem akar, de szerintem ez a ritkább.
2015. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Ne értetlenkedjetek. Számla nélkül akarja kiadni a tulaj a lakást. Nyilván ezért nem lehet oda bejelentkezni.

Szüleid nyilván valahol máshol élnek egy másik lakásban. Jelentkezz be oda és kész.

2015. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én tulajom is számla nélkül adja ki (nekem nem is kell számla), mégis simán aláírta a bejelentőlapot. Nincs összefüggés a két dolog között.
2015. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kiad-lak ***** válasza:
82%

A lakcímed, tartózkodási helyed bejelentése nem egy ehetőség, amit a bérbeadó dönt el, hanem egyenesen köteles vagy bejelenteni.


[link]

2015. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
88%

Neked, mint bérlőnek kötelességed bejelentkezni, amihez szükséges a tulajdonos hozzájárulása. A hozzájárulást megadhatja a lakcímbejelentő aláírásával, de ha bérlő vagy, akkor elegendő a bérleti szerződés is pár éve.


Először csodálkoztam, amikor egy lakóm mondta, hogy elintézte a bejelentkezést, hogy nem íratott alá semmit. Mondta, hogy a szerződést lobogtatta, és minden rendben volt. Közben utánanéztem, és tényleg így van. Mondjuk logikus is, ha egyszer aláírtam a bérleti szerződést, miért kellett korábban külön aláírnom a lakcímbejelentőt.


A NAV adatbázis nincs összekötve a lakcímbejelentővel. De ha felmerül a gyanú, hogy valaki adózatlanul ad ki lakást, akkor a nyomozás során már lekérhetik az adatokat, és egy viszonylag könnyen beszerezhető bizonyíték a lakcímbejelentés.

2015. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
A NAV ugyebár az adózatlan jövedelemre harap, azt meg számtalan módon lehet bizonyítani (a lakcímbejelentéssel pont nem). Úgyhogy butaság azt gondolni, hogy a sunyi tulajdonos biztonságban lenne, ha a bérlőjének nem engedi bejelenteni a lakcímét. Attól még elkapják.
2015. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!