Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Télen tényleg kötelző a...

Télen tényleg kötelző a ruhaszárítógép?

Figyelt kérdés
Albiban lakunk, és a főbérlő kitalálta, hogy télre vennünk kell ruhaszárítógépet, mert le fog válni a tapéta ha a lakásban teregetek ki. Egy héten 3x mosok, kétnaponta vagy hétvégén egyszerre. Őszintén fogalmam sincs, hogy most ez mire jó, mert még anyuékkal laktam bent teregettünk és sosem volt gombás, penészes a fal. Télen ígyis úgyis tennék a radiátorokra egy kis vizet, hogy ne legyen száraz a levegő. Szerintetek mi legyen?
2015. okt. 8. 11:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
* szerintem így is el kell fogadniuk. Így mindenkinek jó. Nekik is és nekünk is.
2015. okt. 8. 12:28
 12/23 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Régen szinte sehol nem volt szárítógép, és szinte mindenhol tapéta volt, mégsem volt belőle probléma. Én biztos nem vennék, főleg albérletbe. Ha a főbérlő ragaszkodik hozzá, vegyen ő, vagy biztosítsátok, hogy a tapéta állapotáról gondoskodtok.
2015. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 kovpet ***** válasza:
Neki van egyébként? Nála mi van a tapétával?
2015. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nekik van szárítógépük. Biztos, hogy nem fogunk venni, csak nem szeretném ha ez miatt új albit kellene keresni... Majd kiderül :)
2015. okt. 8. 13:08
 15/23 kovpet ***** válasza:
Amúgy igaz, hogy ha így adta ki a lakást, akkor most már ne találjon ki új dolgokat bele. Nyilván tudta, hogy fogsz mosni és teregetni, ez nem lephette meg annyira. Ha nem jó neki a mostani rendszer, akkor vagy vegyen nektek egy szárítót vagy vegyetek ti, de akkor beszéljétek meg vele, hogy levonjátok a következő havi bérleti díjból.
2015. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
És végül: zabálja az áramot, tehát jócskán megnövekedne a villanyszámlád is.
2015. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha fával fűtötök, az eléggé szárítja a levegőt, nem kell szárítógép. Ha régi fajta ablakok vannak, akkor is szellőzik kellőképpen. Új, légtömör ablakok esetén lehet probléma. Én is azt javaslom, vegyél páratartalom mérőt. 65%-ig jó a levegő, utána szellőztetni kell. Egyébként is, nem a száradás a probléma, az ész nélküli energiatakarékosságban az emberek elfeledkeznek a napi 2-3x (felkelés, ebéd után, lefekvés), ha többen vannak akár 4-5x alaposan kiszellőztetni. A munkám miatt sok lakásnam járok, döbbenetes bűz és áporodott szag árad a legtöbb lakásból, csakis a szellőztetés hiánya miatt.
2015. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Írod, hogy alapból száraz a levegő, nem hinném, hogy a ruhákban levő kevéske víztől penészedés lenne.

Nálunk tipikusan magas a páratartalom (villannyal fűtünk, ami nem szárít, egy csomó dolog pedig párásít, sokszor a szellőztetés is, természetesen, ez időjárásfüggő), de ennek elhanyagolható része a ruhaszárítás. A főzéssel, lélegzéssel sokkal több termelődik.

Van egy komoly párátlanító gépünk, tudom, mennyit vesz ki a levegőből s mennyire picike ebből a ruhák pár decije... Ha rossz a centrifuga, az persze más.

2015. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már... Albérletben lakom, az egész lakásban tapéta van a konyhát, fürdőt, wc-t leszámítva nyilván. Két szobában teregetünk és mind a kettőben ép a tapéta és nem is penészesedik. Ez nem ezen múlik. Szigetelt, műanyagablakos lakásban lakunk. Egész egyszerűen annyi a titka, hogy kicsit gyakrabban kell kinyitni az ablakot pár percre. Én kicsit érzékeny vagyok, de szerintem megérzi az ember, ha kicsit magasabb a páratartalom a lakásban a kelleténél. 5 perces szellőztetés megoldja ezt általában.


Ha van mosókonyha, akkor az a legegyszerűbb, ha oda teregettek, de szárítógépet csak a tulaj kedvéért biztosan nem vennék.

2015. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a megerősítést! Én is úgy gondolom,hogy túlzás ez a szárítógép sztori tőlük... :)
2015. okt. 8. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!