Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez így bunkóság lenne?

Ez így bunkóság lenne?

Figyelt kérdés

Az albérletet, amiben az unokaöcsémmel és a párommal lakok, eladnák. Úgy írtuk a szerződésünket, hogy elővásárlási joggal rendelkezünk, mint bérlők.

A leendő vásárló olyan árban állapodott meg a tulajdonossal, amire én is rábólintanék és lenne is önerőm egy banki hitelhez, viszont a törlesztőkkel egyedül egyelőre nem biztos, hogy boldogulnék. Kb. egy év múlva előléptetésre és fizetésemelésre számíthatok (100%), amivel ez már nem okozna problémát, DE...

Szeretem az unokaöcsémet és a páromat is nyilván, jó velük lakni, minden költséget harmadolunk, viszont azt gondolná az ember, hogyha már rokonok, társak vagyunk és lesz egy saját lakásom, akkor nem kellene tőlük bérleti díjat kérnem. Nekem viszont nagyon jól jönne, hogyha a törlesztőket szintén harmadolnánk. Várhatóan ez kevesebb lenne, mint a jelenlegi bérleti díj.

Némi etikai problémát vet ez fel bennem. Az ismerőseim szerint nincs ebben semmi rossz, ott laknak, fizessenek érte, hiszen találhatnék a helyükre fizető lakókat, nem kell nekem "eltartanom" őket. Szerintem viszont rosszul érintheti őket, hogy az én lakásom törlesztőit fizettetem ki velük.


Mi ebben az esetben az etikus lépés, amivel senki nem sértődik meg? Nyilván nem is célom kirakni egyikőjüket sem.



2015. nov. 8. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez "műbalhé".

Semmi kivetni való nincs abba, ha továbbra is harmadolnátok a költséget, pláne, ha az nekik (is) csökkenést jelentene.


Az unokatesó nem egy szülő vagy gyerek, akiért áldozatot kell(?) hozni.

Köszönje meg neked, hogy továbbra is ott lakhat, kevesebbért mint addig! 1-2 hét, vagy hónap, átmeneti megoldásként gond esetén, nyilván más téma, de tartósan nem várhatja el, hogy ingyen biztosítod a lakhatását, miközben te sem ingyen laksz ott, hanem fizeted a törlesztőket.

A párod már kényesebb kérdés. Alap, hogy természetesnek vette, hogy ha együtt éltek, akkor ennek együtt vállaljátok a költségét, amit a bérleti díj jelent. De ha az már a saját lakásod, akkor szerintem bunkóság vele kifizettetni annak a saját lakásod törlesztőjének harmadát. Ez olyan, mintha lenne egy lakásod, és azt mondanád a lánynak, hogy költözzön hozzád, aztán bérleti díjat kérnél tőle. vagy mint ha hitelre vennél autót, és a barátnőddel fizettetnéd a hitel egy részét, mert rendszeresen furikázod őt az autóval.

2015. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt én is így gondolom. Viszont az sem biztos, hogy jó logika, hogy unokaöcsémmel kifizettetem, a párommal pedig nem.
2015. nov. 8. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ebben semmi gáz, persze ne úgy add elő, hogy fizetik a törlesztőd, hanem hogy akkor nálad laknak albiban, és még kevesebb is lesz, mert te csak annyit kérsz tőlük, hogy kijöjj a hitellel.
2015. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel egyedül nem bírod a törlesztőket, érthető, hogy tőlük is kérsz pénzt. Sokkal jobb nekik kevesebbet, majd akár semmit fizetni, mintha a jelen helyzet maradna. Ha már nincs törlesztő vagy simán kifizeted a fizudból, az már kicsit más helyzet, bár unokaöccstől némi bérleti díjat kérni igazán nem bunkóság.
2015. nov. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne akard a saját hülyeségedet másokra erőszakolni. Ha kell a lakás vedd meg, ha nem tudod meg venni akkor keress másik albérletet.
2015. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most 90 ezer forintot fizetünk a 2,5 szobás lakásért + rezsit. A havi törlesztő kb. 60-65 lenne, tehát nem havi 30 ezerrel kéne hozzájárulniuk a költségvetéshez, hanem 20 ezerrel.

Összességében nekem az is megfelelne, ha a rezsit kifizetnék mindenestől ketten, lakásbiztosítással, közösköltséggel, tv-nettel, mindennel együtt, így feltudnám vállalni ezt az összeget.


Elég valószínű, hogy rábólintok a lakás vásárlásra, úgyhogy hamarosan összehívok erről egy kupaktanácsot azt hiszem. A szüleim véleményét is kikérem.

2015. nov. 9. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Ők biztosítanak neked ingyen lakhatást? Na ugye.


Ha ugyanannyit kéne fizetniük, mint eddig, akkor se lehetne egy szavuk se.

2015. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" De ha az már a saját

lakásod, akkor szerintem bunkóság

vele kifizettetni annak a saját

lakásod törlesztőjének harmadát."


Miert nem közösen? Az lesz a közös csaladi fészek. Unokaöcsi majdcsak kirepül és akkor lesz hely a gyerekeiteknek.

2015. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:

Az unokaöcsédtől mindenképpen kérj továbbra is pénzt. A párodtól... kérdés, hogy milyen a kapcsolatotok. Ezekszerint nem vagytok közös kasszán. És ha jól értem, azt sem tervezitek, hogy ezt már közös tulajdonként vegyétek meg. Mert ez is egy opció lenne, akkor együtt fizetnétek a törlesztőt, meg persze akkor az önrészbe is bele kellene szállnia.


Szerintem mindenképpen külön beszélj kettőjükkel. Te leszel a tulajdonos, és hogy ők ketten egész más konstrukcióban maradnak, az nem probléma. Az unokaöcsédtől szerintem kérheted továbbra is ugyan azt a pénzt. Elmondva, hogy a rezsi marad, meg törlesztőd is lesz. Pontosan nem is kell számszerűsíteni. Szerintem neki ez így ok, és Te sem vagy bunkó. A párodnak pedig mondd el, hogy nyilván nem kérsz tőle bérleti díjat, de azért a költségekbe szálljon be. Vele illik transzparensen megbesélni, hogy mennyi is lesz a költséged, és mennyivel korrekt beszállnia.

2015. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!