Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire bunkóság az ha...

Mennyire bunkóság az ha előzetes bejelentés nélkül körbenádazom a telkem?

Figyelt kérdés
A szomszédok egyébként kedves emberek , de nagyon nem szeretem hogy átlátnak és figyelik amiket csinálunk. Lehet hogy meg kellene velük beszélnem hogy feltennénk a nádat de mégis mit mondjak? hogy zavar hogy átlát? :D :D ezért arra gondoltunk csak csendesen feltesszük. Szerintetek ezen meg fognak bántódni? Ti mit éreznétek ha veletek csinálná ezt a szomszéd?

2015. ápr. 9. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megemlítik, mondd azt, neked annyira tetszik a nád színe, formája, hogy egész nap csak bámulod a feltett borítást.A növényeidnek is gyönyörű hátteret ad.
2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs véletlenül kutyád?

Mert mi az miatt tettünk az egyik oldalra palát (mindig összeverekedtek). Azóta örülök, hogy nem is nézegetjük egymást a szomszéddal.

Nem kell megindokolni, ha konkrétan rákérdez, mond azt, hogy "így tettszik", és kész.

Ne csinálj ebből ekkora ügyet.

2015. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hátsó szomszéd felé mi is felraktuk, mert oltári kupis a kertjük, inkább nézem a nádat. Oldalra viszont zavar, ha nem nagy a kerted, azért gondold át. Ha viszont a nád mellett döntesz, akkor rögzítsétek oda rendesen. A szomszédunk nem tette meg, le is mállott neki 2 év után. Aztán vett fa kerítéselemeket, ami persze nem akkora volt mint az oszloptávolság, ha fújt a szél recsegett-ropogott, aztán évek alatt szétesett. Ő nem látta, mert addigra megnőttek a tujái előtte, mi meg bámulhattuk az ocsmány kerítést.
2015. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Úgy gondolom nem tartozik a szomszédra miből készítek keritést .
2015. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs kutyánk :(( ha pedig azt mondom neki hogy dekorációnak szántam tuti átlát a szitán :(( (mert csak olyan helyekre kerülne ahol nincs sövény és belát) előbb utóbb biztosan leesik majd neki, hogy valójában miért került oda , csak attól félek ez elrontja a jó viszonyt. (most költöztünk csak nemrég ide , mindegyik szomszédunk kedves, előre köszön érdeklődik hogy vagyunk, de mi bunkó antiszociális módon nem vágyunk az állandó jelenlétükre (nyugdíjasok).


de lehet csak túlreagálom :)

2015. ápr. 9. 16:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte körbe nád van (ahol nincs ott sövény), igaz én már így vettem. Nekem tetszik. Lehet, én is antiszociális vagyok.


Egyébként még mindig jobb a nád mint az átlós szomszéd kerítés melletti tujája, a tujasor most vagy 8méter magas, mellete a szomszéd nem kap napot, csak árnyékot.

2015. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki, ha a szomszéd ilyet csinálna, mert nekem nem kellene rá költenem. :)

De azért a békesség kedvéért szerintem kérdezd meg, hogy mit szólnának hozzá.

Már csak azért is, mert a telek jobb oldalán a kerítés a tiéd, a hátsó kerítés jobb oldali fele is, ott azt csinálsz, amit akarsz, de a többi rész nem.

2015. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"kerítés a tiéd" - ez így nem igaz, pontosabban: neked kell létrehozni, karbantartani.

Ugyanakkor a saját telkemen, a saját költségemen építhetek kerítést, akár a másik kerítés mellé (természetesen a helyi építési szabályok szerint).

2015. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez a szavakon való lovaglás.

A kerítést nekem kell létesíteni az adott szakaszon, a saját telkemen, a szomszéd telkére nem lóghat ár semmilyen alkatrésze. Tehát minden vele kapcsolatos munka, költség az enyém. Ebből kifolyólag nekem kell eldöntenem, hogy miből lesz, hogy fog kinézni. Ha én úgy döntök, hogy nád lesz rajta, akkor nádat teszek rá, ha meg úgy döntök, akkor Viktor másfél méteres arcát ábrázoló molinókkal rakom végig, hogy örüljön a szomszéd.

2015. ápr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
El kell döntened, mindenáron a jószomszédi viszonyt akarod, vagy a magad életét helyezed előtérbe. Lesz még jó pár dillemád a szomszédokkal az elkövetkező időkben. Úgy pedig nem lehet élni, hogy mindig azt nézed, mi az, ami nem ront a tökéletes szomszédi viszonyon.
2015. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!