Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek az albérletben...

Szerintetek az albérletben kinek kell festeni?

Figyelt kérdés
Ha évekig élsz egy lakásban, és az koszolódik nyilván, pl akár penészesednek a sarkok, akkor kinek kell a pár évenkénti festést állni? A tulaj vagy a lakók?
2015. nov. 18. 17:12
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
96%
szerintem a lakoknak
2015. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem is a tulajnak, aki benne lakik.
2015. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%

Alapban a lakók,de mi van a szerződésben? Gondolom erről semmi,ugye? :)


Egy ingatlanos.

2015. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Belül a lakónak. A külső felújítást állja csak a tulajdonos.
2015. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a tulajnak.

Az albérlet lényege,hogy használod az ingatlant,nem a te tulajdonod.

Sokan ezért nem akarnak saját lakást,hogy ne kelljen rá költeni.


Én mikor a fősulin albiban laktam,akkor a tulaj mondta is,hogy nyáron kiakarja festeni a szobákat.

2015. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a lakók mindig kifestették maguknak, amilyenre akarták, amikor beköltöztek.
2015. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Én azt szoktam tanácsolni, hogy a beköltözéskor egy tisztasági festést kapjon a bérlő, amit a kiköltözésekor visszaad. Tehát ugyanolyan állapotban adja át a lakást ahogy kapta.


Ha hosszútávú bérleti viszony van, akkor időközben a lakók festenek ki, hiszen ők használják az ingatlant.


Olyan ez, mint a bérautó: Attól, hogy fizetsz a bérletért, még tankolni kell bele.

2015. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a dolog lényege, hogy az ilyen jellegű kérdéseket a szerződésben kell rögzíteni, amire részben az ingatlanközvetítőnek, részben a bérlőnek figyelnie kell.
2015. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom miért kell lepontozni.


Szerintem a tulajé a lakás,lehet kulcs a lakáshoz(ugye ez ehhez is joga van),úgy kezeli az albérlőket,mint egy ideiglenes lakókat,akik csak bérlik az ingatlant,akkor a lakásfelújítás költségei is őt illetik meg.


Saját lakást azért vesz az ember,hogy ő maga,a saját ízlése szerint rendezze be,külsőleg is,belsőleg is.


Az albérlet viszont egy átmeneti bérlet lakhely.

Jó,hogy nem már ablakot is az albérlő cserélje ki.Röhejes.


Persze lehet bérleti szerződést így kötni,de én nem költöznék be egy ilyen albérletbe.

Én ne dohányzom,a lakást megkímélem.

Nem fogom más tulajdonát csinosítani a saját költségemen.

2015. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem fessen a tulaj. A falat nem koszolod gondolom össze, nyilván más lenne, ha pl leöntöd valamivel vagy ilyesmi, az a te hibád, álld te.

De az, hogy pl ott laksz 5 évig és koszolódik a fal az nem a te hibád, ha üresen állna is koszolódhatna, szóval fesse ő. az ő lakása.

2015. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!