Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Én vagyok pofátlan f*_sz hogy...

Én vagyok pofátlan f*_sz hogy a szüleim 30 évig keményen dolgoztak, most vásároltak egy 2 szobás albérletet, az egyik szobában én lakom, a másik szobát pedig 50 ezerért hirdetem, amit 4 nap alatt el is vittek? Győr belvárosi albérlet. (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval Győrben 20-30 év kemény munkájából a szüleim vásároltak egy lakást Győr belvárosában, mondván hogy az értékéből legalább nem veszít és ki is tudják adni. 60 nm, egyik szobában én lakom, a másik 20 nm-es szobát pedig meghirdettem a neten 50 ezer forintért, amit ki is vettek. 4 nap alatt! Kaptam olyan telefonokat hogy mekkora pénzéhes f*_sz vagy hogy 50 ezret elkérek egy szobáért, stb... Anyuka felhívott hogy azért nem jutnak egyről a kettőre mert ilyen emberek vannak a világon mint én hogy 50 ezret kérnek egy szobáért, pénzéhes f*_sz kalap vagyok.... Azt senki sem kérdezte meg hogy a szüleim 30 évig ezért az albérletért dolgoztak keményen, és milyen áron van most ez nekünk... Csak vádaskodni tudnak az emberek... Egyébként az árat úgy kalkuláltam 50 ezer forintra ki, hogy megnéztem az átlagos árakat, és átlagosan a belvárosban 50 ezret kérnek egy szobáért szerintem, akkor miért adnám én ki olcsóbban? Az nekem miért lenne jó ha ennyiért is kiveszik? Korrekt, normális emberek.
2015. nov. 19. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Neked csak annyit kellett volna mondani hogy torodjon a sajat dolgaval, es mindennek annyi az ara amennyiert megveszik.


Xard le a hulyeket.

2015. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
igen és gondolom nem is dolgozol!
2015. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Budapesten, a belvárosban többet is elkérnek, 60-70 ezer egy szoba. Miért éppen te legyél "jótékonysági intézmény".
2015. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Most komolyan azért felhívtak hogy ezt közöljék veled? :D Te meg vagy olyan hülye, hogy felháborodj? :D


Én az ilyet direkt beszéltetném, hagy menjen még a telefonszámlája is, aztán letenném a telefont. Megmondanám hogy ha nem tetszik akkor keressen mást, kész.

2015. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Akárhogy nézzük, az albérlet kiadás színtiszta üzlet, nem jótékonykodás.
2015. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Ezen aztán ne rágódj, sokan irigykednek, akik nem raktak össze még egy lakásnyi pénzt.
2015. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Győrben minden féle albérlet drága. Minden lukat megvesznek, kivesznek itt manapság.


Szerintem ahonnan ide költöznek a munka végett ott 30 -ból családi házat lehet bérelni és hideg zuhanyként éri őket, hogy itt meg 10x -es költsége van a lakhatásnak. Hoppá, mire is elég a pénzük?


Ez egyébként Győrnek a rákfenéje lesz, mert a gyárak véghetetlenül csak vennék fel a munkásokat, azok meg hiába kapják meg a "jó pénzt" a fele elmegy a lakhatásra, párszori haza utazás... de a nagyobb probléma ott fog jelentkezni aki egészségügyi, családi állapota miatt, vagy a végzettsége miatt nem tud jobb állást, csak az ilyen tesco, meg alap rabszolga valamelyik gyárba, nos ők még azokból az ingatlanokból is kiszorulnak amit korábban ki tudtak fizetni.


Ennek a jelenségnek már neve is van, úgy hívják dzsentrifikáció.


Persze ez nem a kérdező hibája. Én egy helyes szöszit választanék a húspiacról :)


Az államnak meg az önkormányzatnak foglalkozni kellene ezzel a problémával is, nem csak szimplán elszórni a pénzt. Mondjuk olyan korrekt élhető szállókat építeni amik erre az életvitelre alkalmasak.


Ez csak egy vélemény.

2015. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gomzoli ***** válasza:
89%

Nyilván nem olcsó, de ha azt is beleszámítjuk, hogy a rezsi rá eső része is benne foglaltatik, akkor már korrektebb az összeg. Egyébként én is úgy gondolom, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte. Ha ilyen hamar kivette valaki azt a szobát, akkor nyilván ő is úgy érzi, hogy neki is megéri (kényszerítve nem volt).

Ha ennyit ér, akkor ennyit ér. Én sem adtam volna ki olcsóbban.

2015. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Győrben minden féle albérlet drága. Minden lukat megvesznek, kivesznek itt manapság. "


Akkor erdemes lenne ebbe a bizniszbe penzt fektetni?

Hol es milyen lakasingatlanok utan van kereslet?

2015. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igazad is van meg nem is.


A legszembetűnőbb:

"vásároltak egy 2 szobás albérletet"

Albérletet bérelnek, vásárolni ingatlant/lakást szoktak


Kit érdekel, hogy 30 évnyi munkából jött össze a házra a pénz. Semmit nem befolyásol, nem fog tőle többe vagy kevesebbe kerülni. Az érdeklődőknek tök mindegy, hogy lottón nyerted a pénzed, munkából van vagy szülőktől.


"anyuka"

Kinek az anyukája? vagy egy random gyermekes nő?


A többiben egyet értek veled.

2015. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!