Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehet a bérlő, ha a...

Mit tehet a bérlő, ha a következő történik?

Figyelt kérdés
A bérbeadó előzetes jelzés nélkül bekopog, de nem kap azonnal választ, majd elkezdi őrült módjára verni az ablaküveget, a bérlő már meg sem mer mozdulni, aludni próbálna a pici babájával, nincs is rendesen felöltözve, aztán a következő pillanatban hallja, hogy a tulaj már benn van a lakásban (ahol ráadásul minden felszerelés a bérlőjé). Ijedtében ekkor ráüvölt, hogy ha nem megy ki azonnal, hívja rendőrséget. (A bérlő egyébként mindent rendesen fizet és használ.) Ezután a bérbeadó másnap közli, hogy lehet költözni, a kauciót pedig nem akarja visszaadni, mert eldugult az a csatorna, ami a bérbevételkor is el volt dugulva. Ráadásul a bérbeadó rendszeresen ittas, többször késő este is zajong.
2015. nov. 26. 03:36
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Ha megy a dolog egy bocsánat kérésével.Mondjuk a múltkori üvöltés miatt, bocsánatot szeretnék kérni ,de éppen megijjedtem azért üvöltöttem és azt, hogy had maradjunk itt, hisz rendesen fizettünk eddig mindig.A másik variáció a költözés, persze a kaució veszteségével.Nekem a nővéremék jártak így albérletben.Csináltak nagy villanyszámlát és nem tudták kifizetni, de nem szóltak a tulajdonosnak.Be se ment részletet vagy haladékot kérni a nővérem.Értesítették a tulajdonost a villanyszámla tartózásról, mire ő üvöltve közölte, hogy takarodjanak azonnal el a lakásból, kaució marad.Télen térdig érő hóban költöztek el, szakadó hóban.Meg is fáztak.Úgyhogy van ilyen sajnos, mással is.Sajnos az albérlő ki van szolgáltatva a tulajdonos szeszélyeinek.
2015. nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A helyedben költöznék, mert ilyen tulajdonos mellett nem érdemes maradni.


A legközelebbi helyen elöször is írásban kell rögzíteni, hogy milyen problémák vannak a lakásban beköltözéskor, szabályos szerzödéshez ragaszkodni, és beköltözés után zárat cserélni. Ugyanis amíg te fizetsz a lakáshasználatért, addig a tulajdonos csak a te engedélyeddel léphet be a lakásba.



Akik arra hivatkoznak, hogy az övé a lalás, azok mit szónána, ha egy önkrmányzati lakásba hajnalban - vagy aka´rmikor askor - egyzserüen beállítana valaki az önkrmányzatból, mert ö a tujajdonos?. Ez ugyanaz az eset, csak a tulajdonos privát személy.

A tulajdonosnak joga van idönként megnézni a lakás állapotát, ha legalább egy héttel elöre bejelenti a bérlönek és neki ez az idöpont megfelel. Ha nem, akkor a bérlö köteles egyeztetni a tulajdonossal egy közeli, mindkettejükek megfelelö idöpontot.


Amíg fizeted a bérletet, és fennáll a szerzödés, addig a lakás használata téged illet.

Ha a tulaj elkezd dörömbölni, akkor kihívhatod a rendöséget, mondván, hoyg egyedül vagy egy pici gyerekkel és félsz, hogy betör az illetö.

2015. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Az előző jól írja, ameddig él a szerződésed, addig a bérbeadó csak az engedélyeddel léphet a lakásba, havonta egyszer be kell engedned.

Elköltözni csak érdemes, de nem kötelező. A jog a te oldaladon van. (Már feltéve, hogy van szerződésed, és bizonyítani tudod, hogy rendesen fizetsz.) A bérbeadó nem tehet ki.

2015. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
De hogy ment be a tulaj? Nem cseréltél zárat amikor odaköltöztél? Öreg hiba...
2015. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Akármennyire nagy macera és kiadás egy költözés és nehéz találni de én most azt mondanám, hogy költözz el. Semmi nem ér többet, mint hogy nyugodt lehess a lakásban, ahol élsz. Én most költöztem el, igaz gyerek nélkül, de már hidegben, kauciómat nem kaptam vissza, de megérte. Sokba került igen, sokáig tartott igen, még mindig nincs minden cuccom a helyén igen, de... nyugodtan és szívesen jövök haza. Pici gyerek mellett különösen fontos, hogy nyugodt legyél szerintem.


A kaucióért vszont harcolnék, főleg ha több haviról van szó. Ha megengedhetitek magatoknak, akkor inkább hagyjátok bent ha csak 1 havi, mert az is csak idegeskedés. Ha hiányozna és anélkül nem tudtok újat kivenni, akkor mondjátok meg neki, hogyha visszaadja, költöztök. Fenyegesd be valami jogi dologgal, ha máshogy nem megy, vissza kéne adja.

2015. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!