Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakásom októbertől idén...

A lakásom októbertől idén szeptemberig ki volt adva albérletbe. Továbbra is jönnek a számlák és állítólag felszólító levelek a Magyar Telekomtól egy számomra teljesen ismeretlen hölgy nevére, akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda. Teendő?

Figyelt kérdés
1. Ilyen esetben mit lehet tenni, hogy ez megszűnjön? 2. Az elképzelhető, hogy ha a hölgyet nem tudja utolérni a Telekom, akkor rajtam fogják behajtani a tartozást, mivel én vagyok a lakás tulajdonosa. Az utóbbit semmiképpen nem szeretném már csak azért sem, mert a lakás újra ki van adva albérletbe.

2015. dec. 17. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Aki bérelte, annak a barátnője is bejelentkezett oda? Erről pedig te, mint tulajdonos nem is tudtál?

Menj be az ügyfélszolgálati irodába és aztán derítsd ki, KI és MIKOR jelentkezett be a te lakásodba?

Évekig kaptam ilyen-olyan felszólító leveleket idegen névre, de az én címemre, ahol senki más nem lakott. Sikerült kideríteni, hogy tudom nélkül bejelentkezett oda egy nő. A földhivatalba széljegyzet jelent meg! Sikerült kideríteni, hogy azonos nevű utca legalább öt budapesti kerületben van, elírták at irányítószámot. A földhivatalban a lakásmaffia ügyködött, azokat feljelentettem.

2015. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják rajtad behajtani, mivel nem a lakás tulajdonosa a mérvadó, hanem aki a szerződést kötötte. Vidd be a legközelebbi Telekom üzletbe a leveleket és vetess fel jegyzőkönyvet a dologról. Ha továbbra is érkezik levél, irányítsd vissza a feladónak, " A címzett ismeretlen" megjelöléssel.
2015. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

A Telekom oda küldi a levelet ahova kéred. Lényegtelen mi van a lakcim kártyádon. Azaz nem jelentkezett be senki a lakásba, csak valamelyik előző bérlő azt a címet adta meg.


Eleve honnan tudtad, hogy felszólítás? A levélen kívülről nem látszik. Levél titok az nálad nincs? Nekünk is jöttek néha előző bérlő levelei, amiket vagy eljuttattunk neki vagy kidobtunk. De sose bontottuk fel.

2015. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én eladtam egy házat, az új tulajdonos borítékba tette az oda érkező leveleimet és feladta a postán. Persze ehhez tudni kell az új címet is.
2015. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én sem bontom fel, de a postai értesítőn rajta van, hogy ki a feladó.
2015. dec. 22. 00:26
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
A felado igen de az nincs rairva, hogy felszólítás ;)
2015. dec. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek a férje, aki dolgozott ilyen területen, azt mondja, hogy szerinte ezt telefonon köthették. Mondjuk erre én is gondoltam.
2015. dec. 23. 20:18
 8/15 anonim ***** válasza:
És miért nem keresed meg az előző bérlőt?
2015. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mert ha egy mód van rá, nem szeretnék vele beszélni, mert abból hatalmas veszekedés lenne.
2015. dec. 24. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Kezd nekem gyanússá válni ez a történet.


Azt már kivesézték előttem hogy felbontogatod idegen ember leveleit, de ezek szerint még kvázi szándékosan ki is b..szol vele, mert nem próbálod meg értesíteni.


Vagy van egy olyan gyanúm, hogy az "ismeretlen hölgy" valójában az előző bérlő, akit véletlenül sem akarsz értesíteni, hagy kapja csak a felszólításokat, csak a biztonság kedvéért azért rákérdezel hogy "ugye velem nem fizettethetik ki"... :D


Legalábbis csak valami hasonló rosszindulatú dolgot tudnék elképzelni. Főleg hogy egy hívás, hogy "Szia ismered XY-t, mert levelet kapott a Telekomtól" nem igazán kell hogy veszekedésbe torkolljon...

2015. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!