Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy virágot, amit...

Norbi658441 kérdése:

Kaptam egy virágot, amit nemtudom, hogy hogyan kellene gondoznom. A neve Sansevieria bacularis. (? )

Figyelt kérdés

A papírjára ez van ráírva,lehet,hogy van magyar neve,nemtudom.Azt szeretném megtudni,hogy mennyit kell öntözni,hogyan kell gondozni,mekkorára fog megnőni stb..

Megpróbáltam rákeresni neten,de magyar oldalt nem is találtam.



#virág #ismeretlen #ritka #kaktuszféle
2015. febr. 28. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anyósnyelv egyik fajtája lehet. Elég igénytelen, a túlöntözést nem szereti. Világos hely kell neki, de félárnyékban is el van.
2015. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kirle083 ***** válasza:
Levelei húsosak,sok vizet tárolnak! 2 Öntözés között földjét hagyd teljesen kiszáradni.Én felülről öntözöm, és a tálkából a felesleges vizet leöntöm. Általános virágföld és kaktuszföld feles keverékébe ültettem. Nagy kaspót nem javaslok használni, mert a tartósan pangó víztől kipusztulhat a növény. Házi szaporításával is lehet próbálkozni:Teljesen kifejlett leveleket 10 centis darabokra kell vágni nagyon éles késsel roncsolásmentesen, majd folyamatosan nedvesen tartott folyami homokba dugdosni (eredeti növekedési irányban!!!!) és ott kigyökereztetni.Eredési arány kb 30-50 % Ezek után óvatosan a fentebb írt földkeverékbe ültetni.A sansaveriánál ez a szaporítósdi elég lassú folyamat.Nem tudom pontosan,hogy milyen fajtád van, de szerintem a szaporítása az alap sansaveria fajokkal megegyezik. Persze ha elég idős a növény,akkor a tőosztás egyszerűbb.
2015. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


Pont így néz ki,és a mérete is kb ugyanekkora.Még azt szeretném kérdezni,hogy milyen gyorsan nől?Az egyik boltba láttam egy ilyet,ott a cserepében apró kavicsok voltak,akkor ezek szerint az csak dekoráció lehetett,a földjébe ne tegyek kavics darabokat,vagy az egyszerű kavicsmentes helyeket szereti?

2015. febr. 28. 23:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és akkor úgy gondozzam mint egy anyósnyelvet?Mert akkor rákeresek neten és olvasgatok róa.
2015. febr. 28. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!