Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőim nem hajlandóak...

Az albérlőim nem hajlandóak elköltözni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A bérleti díjat lassan egy éve nem fizetik. Azt mondták, hogy eszük ágában sincs elköltözni, oda a lábamat többé nem teszem, az már az ő lakásuk. Megjegyzem romák, nem is akármilyenek. Fenyegetőznek. Voltam ott tárgyalni velük egyszer, akkor is megfenyegettek, kilökdöstek a saját lakásomból és hátba is vertek. A rendőrség azt mondta, hogy tehetetlenek, nem tudnak mit csinálni, jól leb*sztak, hogy nekem nincs jogom őket kilakoltatni, nekik sokkal több joguk van ott lakni, mint nekem pattogni. Az ügyvéd is ezt mondta. Volt már tárgyalás is, kérdek időt, most januárban is lesz tárgyalás, de még mindig ott laknak, ha szólok, állandóan fenyegetnek, nem mindig van hol laknom, néha az utcán lakok, mert nincs lakásom. Mit tehetnék? Mi van akkor, ha a mostani tárgyalást is elhúzzák?


Megjegyzem: Kikapcsoltattam az áramot náluk, fenyegetőztek, hogy ha nem kapcsoltatom vissza, agyonvernek és ledobnak az emeletről. Azóta van áramuk is, nem tudom honnan. Lehet, hogy lopják? Félpanel.



2016. jan. 5. 14:00
1 2
 1/20 anonim válasza:
28%
Kellett neked kiadni nekik a lakást...
2016. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Kivárod a tárgyalás végét (lehet akár pár év is), és legközelebb több eszed lesz, és közjegyző előtt írsz szerződés. Akkor nem kell bíróság, hanem azonnal kilakoltathatod őket.


De ha rászánsz pár százezret, lehet találni embert, aki kilakoltatja őket...

2016. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs szerződés, akkor jogcím nélküli lakosok, lakás-foglalók, hiszen a földhivatalnál a tulajdon-lap szerint (gondolom) te vagy bejegyezve tulajdonosként.


Ha van szerződés, akkor gondolom abban szerepel, hogy amennyiben nem fizetnek, akkor ....


Szerintem kezdd azzal, hogy megkeresel egy másik ügyvédet, akár másik városban !!!, meglehet, hogy akit te felfogadtál, az esetleg az "ő ügyvédjük"???

2016. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
2016. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, hármas és 4-es, köszönjük a segítségeteket. Hasznos.
2016. jan. 5. 15:10
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerkezeti felújítás címén leszerelheted az ajtókat és ablakokat és/vagy vannak már erre szakosodott kilakoltató cégek.
2016. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

A jog sajnos a bérlőt védi, és nem a tulajdonost.

Családi házaknál lehetett ezzel az ajtó-ablak dologgal próbálkozni, de egy panelnál hogy?

Az ablakokhoz először is be kell jutni. De már az ajtót sem sikerülne leszedni, ha odaáll 1-2 markos cigánylegény, a vállalkozó nem fogja a testi épségét kockáztatni. Inkább otthagyja az egészet.

Amúgy meg, cigányok, bedeszkázzák az ablakot, vagy valami nylont odaragasztanak, nekik mindegy.

Az első választ olvasva az jutott eszembe, hogy jó nagy segítség...

De most arra gondolok, hogy nincs az életben olyan körülmény, olyan helyzet, amiben én cigányoknak adnám ki a lakásom. Nincs az az isten, hogy a vagyonomat cigányokra bízzam. Tudom, késő bánat, erre már te is rájöttél.

Remélem, bírósági úton sikerül visszakapnod a lakásod.

2016. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jan. 5. 21:26
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk abban a városban ahol korábban laktunk,volt ilyen cirkusz.Kiadta a tulaj a felújított lakást egy igen dekoratív anyukának,az anyuka 2 hét múlva 20 fős pereputtyot vitt oda.A lakást lepusztították,semmit nem fizettek.A tulaj úgy tudta kirakni őket,hogy maga valamikor rendőr volt,így kapott segítséget.Ha van rendőr ismerősöd,akkor az esély is nagyobb.Amúgy meg kell várnod a tárgyalás(ok) végét.De hogyhogy az utcán alszol?Ha az az egy lakásod volt,minek adtad ki?
2016. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem alszom az utcán. Édestestvéremnél laktam, mikor kiadtam, mostanában sokat veszekszünk, mert nem tűr el. Pasit akar felvinni és én vagyok útban, így el kell mennem itthonról napközben. Volt rá példa, hogy durva veszekedésnél az utcán kellett lennem éjszaka is, de tény, hogy nem aludtam, mivel nem tudtam. Mehettem volna haza nyilván, de azt se tehettem meg, mivel ezek ott laknak. Elvették a lakásomat. Egyébként lehet ilyet? El tudja intézni, hogy ne csak fizikailag vegye el, hanem törvényileg is?
2016. jan. 5. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!