Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőim nem hajlandóak...

Az albérlőim nem hajlandóak elköltözni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A bérleti díjat lassan egy éve nem fizetik. Azt mondták, hogy eszük ágában sincs elköltözni, oda a lábamat többé nem teszem, az már az ő lakásuk. Megjegyzem romák, nem is akármilyenek. Fenyegetőznek. Voltam ott tárgyalni velük egyszer, akkor is megfenyegettek, kilökdöstek a saját lakásomból és hátba is vertek. A rendőrség azt mondta, hogy tehetetlenek, nem tudnak mit csinálni, jól leb*sztak, hogy nekem nincs jogom őket kilakoltatni, nekik sokkal több joguk van ott lakni, mint nekem pattogni. Az ügyvéd is ezt mondta. Volt már tárgyalás is, kérdek időt, most januárban is lesz tárgyalás, de még mindig ott laknak, ha szólok, állandóan fenyegetnek, nem mindig van hol laknom, néha az utcán lakok, mert nincs lakásom. Mit tehetnék? Mi van akkor, ha a mostani tárgyalást is elhúzzák?


Megjegyzem: Kikapcsoltattam az áramot náluk, fenyegetőztek, hogy ha nem kapcsoltatom vissza, agyonvernek és ledobnak az emeletről. Azóta van áramuk is, nem tudom honnan. Lehet, hogy lopják? Félpanel.



2016. jan. 5. 14:00
1 2
 11/20 xswerdy ***** válasza:
87%
"El tudja intézni, hogy ne csak fizikailag vegye el, hanem törvényileg is?" elvileg egy hamis adásvételi szerződést be tud nyújtani, de ilyesmivel ritkán próbálkoznak. De ha tárgyalás van folyamatban, akkor tudnod kell, hogy szó van-e ilyesmiről. Gondolom, Te indítottad a pert, hogy költözzenek ki, és fizessék ki az elmaradt lakbért. Ha jogilag magukénak gondolnák az ingatlant (merthogy mondjuk szerintük megvették), akkor ezt elmondták volna az első tárgyaláson. Mire kértek időt a korábbi tárgyaláson? Mire hivatkoztak?
2016. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Arra, hogy még nem találtak albérletet, de az utcára nem akarnak kiköltözni kisgyerekkel. Igazából csak 1 emberrel kötöttem szerződést és nem volt szó arról, hogy még 6-an oda fognak költözni. Nem követeltem vissza az elmaradt pénzt, ezt ki is jelentettem, nem kell a pénz, csak menjenek már végre el. Ha még követelőznék meg is vernének van egy olyan sejtésem, de már eljutottam arra a pontra, hogy a pénz se kell, csak menjenek el.
2016. jan. 6. 15:20
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságra kell menned, ami fél éves herce-hurca, amit meg fognak fellebezni, tehát az plusz fél év. Bírói határozattal már rendőrökkel mehetsz kilakoltatni. Indíthatsz kártérítési pert is, nincs minden veszve azért.
2016. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Érdekelne, hogy a 4-es által ajánlott vállalkozó hogyan csinálja.
2016. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xswerdy ***** válasza:
100%

na tehát a bíróságon fel sem vetették, hogy tulajdonuknak gondolnák a lakást, ez ezirányú aggodalmad alaptalan.


Azt nem igazán értem, hogy arra hivatkozva napolták volna el a tárgyalást, hogy még nem találtak lakást. Elnapolásnak akkor van helye, ha felmerülnek olyan vitás kérdések, ami miatt újabb tanukat kell beidézni, vagy bizonyítékokat becsatolni.


A számlák a nevükön voltak, vagy a tiéden? Ha a tiéden, akkor problémás lesz a közművek visszakapcsolása, akkor elsődlegesen tőled kéri a szolgáltató az elmaradás rendezését. Ha alapvetően jóhiszeműnek látnak, akkor visszakapcsolják részletfizetési megállapodással.


Szóval én túlontúl nagyvonalú gesztusnak látom, hogy ne fizessenek semmit, csak menjenek...

2016. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerződés jogilag simán paterolhatók, persze gond is lehet abból, hogy mért enm votl, és mennyi pénz mozgott.
2016. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Szegny kérdező nincs egyedül. Én is adtam ki nagyon dekoratív, szőke, kékszemű, csendes "hölgynek" a lakásom. Aztán kiderül, hogy nagyon nem szeret takarítani és úgy lelakta a lakást, mert valahogy előkerült két nagyfiú és egye pasas is. A mostani bérlőm is egy jólszituált férfi, aki úgy vette ki a lakást, hogy jön majd a barátnője is. Jött is...és megdöbbenésemre roma. Nem is akrármilyen...és jó sok roma ismerősük van. Egyelőre fizetnek, de takarítani nem szeretnek. Nem egyszerű ez...
2016. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Van szerződés, csak nincs érvényben. Egyet értek utolsó. Én nevemen voltak, nyilván problémás lesz, azt meg tudom oldani. Már csak reménykedek, hogy a tárgyalás után elmennek.
2016. jan. 11. 14:27
 19/20 mi a fene ***** válasza:
Érdekelnének a feljemények .
2017. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sikerült kitenni a férgeket?
2020. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!