Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyivel emelhete...

Szerintetek mennyivel emelhetem a lakbert? Ugy tunik, hogy a mostani osszeg nagyon alatta van a piaci araknak, szeretnem megemelni, de egyszerre vajon mennyivel lehet?

Figyelt kérdés
Ket eve laknak benne a jelenlegi lakok, tavaly nem emeltem semennyit. Havi 90 ezret fizetnek, masfel szobas felujitott, jol felszerelt konyhas, ket kicsi erkelyes, garazsos lakas a zoldovezetben. Utobbi evben annyira megemelkedtek az arak, hogy ugy latom, ezek a lakasok kb. 150 e-tol indulnak havonta. Szeretnek emelni, mennyit jogos/etikus/ szabalyos emelni? 20 ezerre gondoltam, igy is alatta maradok a piacnak. Szerintetek? Amugy nem hiszem, hogy foldhoz verne oket ennyi penz, de rendes meberek, tulzasokba sem akarok esni. (Berleti szerzodes nem mond errol semmit.)

2016. jan. 11. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Emelni lehet,meg bejelenteni is az adóhatóság felé,ha eddig nem tetted .Ha a bérlő nem tudja ,vagy kívánja meg fizetni azt amit szeretnél,távozhat is .Nem kötelező ott lakni nálad .Aztán kaphatsz rossz bérlőt is .Az általad felemelt összegből már lehet hogy ők is válogatni tudnak .

A napokban olvastam ,rengeteg a kiadó albérlet .

2016. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Szabály nincs, annyival emelsz, amennyivel akarsz, illetve amennyit nem szégyellsz.


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy felajánlasz egy szerződésmódosítást felmondás kilátásba helyezésével.


Etikus? Hát a mostani budapesti árak rohadtul nem etikusak, de mit érdekel ez téged?

2016. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem ertem, miert vagytok ennyire ellensegesek. Most fog lejarni a szerzodes, gondoltam a kovetkezo evre arat emelek, es modositjuk eszerint a szerzodest. Termeszetesen ugy is donthetnek, hogy nem maradnak, mint ahogy emeles nelkul is fenn all ez a lehetoseg (gondolkoznak rajta, hogy kulfoldre mennek dolgozni). En oszinten szolva jobban jarnek, ha uj alberloknek, kb. rogton 50 e-vel tobbert tudnam adni (biztos, hogy igy is pik-pak kiadnam). Viszont persze ezt is merlegelni kell, hogy rendes berlok, mindig idoben fizetnek, nincs veluk baj, ezt ertekelem. Ezert nem is akarom piaci arra emelni, pont ez volt a kerdes lenyege!Persze, hogy erdekel az etika, ezert kertem tanacsot, hogy mennyi lenne, amivel en se jarnek rosszul, de nekik is elfogadhato. Ne mondjatok nekem, hogy aki kiadja a lakasat, az aztan 15-20 evig sosem emel, ugyanazon az aron adja mindig!
2016. jan. 11. 21:14
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
A 100-ba tuti belemennének, de ha 150-ért adják most az ilyeneket, akkor valószínűleg a 110-be is. Bár százalékosan soknak tűnik persze, de a fodrásznál sem reklamál az ember ha 2 év alatt 3000-ről 3600-ra emel.
2016. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem korrektnek tűnik a gondolkodásod, 20 ezer szerintem még belefér, több azért már nekem bérlőként durva lenne így hirtelen, inkább ne várj 2 évet a következő emeléssel... De a 20 teljesen elfogadhatónak tűnik. Nyilván emelni kell időnként, amikor én voltam bérlő jópár évig, ott is volt emelés, amit természetesnek is vettem.
2016. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Emelj jó nagyot, legalább adsz nekik egy lökést a külföldre költözéshez. Ők is jól járnak, te is. Nincs értelme Budapesten albérletezni, semmiféle arányosság nem fedezhető fel a lakbérek és a jövedelmek között. Nem etikus. De hát nem az etikával foglalkozol, amikor bérbeadsz, hanem pénzt keresel. Meg fogod bánni, ha áron alul adod ki a lakást.
2016. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Szép nem szép, emelni kell. Nem jótékonysági intézmény vagy, azért van a lakásod kiadva, hogy megérje.
2016. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
A 90 nagyon kevés, én 130 ért adom ki az 1 szobásomat, és az 1. Aki megnézte kivette. Aznap még jött volna másik 12 megnézni. Én 150 ert adnám ki a helyedben
2016. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Most komolyan, hogy jön ide az etika? Ez pusztán matematika és közgazdaság, x pénzt ér a lakás, ki lehet számolni, hogy havi minimum mennyit kell behoznia, hogy ne legyen veszteséges, és meg kell nézni mennyit ad érte most a piac és ez alapján meghatározni mennyiért adja ki. Ő még rendes is, mert piaci árra emeli, hanem kevesebbre, mert nincs gond a bérlőkkel.
2016. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szóvan NEM piaci árra
2016. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!