Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyivel drágább egy bútorozo...

Mennyivel drágább egy bútorozott albérlet, mint bútorozatlan?

Figyelt kérdés

Pl.: Sima garzon esetében. 1 főre mennyi a közös költség? Ha a panelprogram miatt x összeggel több a közös költség azt ráverheti az albérlőre? (Sztem nem, mert Ő csak ideig óráig használja a lakást).

Bútorozásba mi számít bele? Alap technikai felszerelés, mint a hűtő, tűzhely? (Mikró, mosógép nem akkora problema, lehet kézzel is mosni és gázon melegíteni).

(Nekem pl elég lenne egy tűzhely, hűtő ez a minimum, van egy asztalom, szélem és a felfújható matracom, nem kell semmi extra.

Valaki jártasabb ebben?



2013. aug. 19. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A bútorozás megegyezés kérdése, konyhai bútorok és nagygépek általában benne vannak.


Az épület állagfenntartásának, felújításának, modernizációjának költségét, illetve a közös költség ezen részét a bérbeadó törvényesen nem terhelheti rá a bérlőre, ennek ellenére a leggyakrabban mégis megteszik, és a komplett közös költséget kifizettetik.


Szerződéskötéskor én azt tenném, hogy a közös költség felújítási alap akkori mértékével megemelném a lakbért, és kikötném, hogy felújítási alapot a továbbiakban nem fizetek külön. Így védve lennék a panelprogram miatti emelésektől, ugyanakkor a bérbeadó is a pénzénél van. Ha ebbe nem megy bele, akkor keressen másik madarat magának.

2013. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem nem kéne nagy bebútorozottság. Ha hűtő, mosogató, tűzhely van akkor jó. Ha lenne egy ágy maga a tökély. Ha ennél több is van akkor már nekem palota.

Van székem, le tudok ülni, egy asztalom, azon tudok enni, matracomon is el tudok aludni, ezek nekem vannak. Csak nem tudom, hogy valaki így kiadná-e nekem a lakást.

2013. aug. 20. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek olyan apró dolgok amitől ne várj ár csökkenést. Sokkal többet számít a lakás mérete, helyszíne, állaga stb mint at, hogy van e ágy és mikro.
2013. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!