Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Angliában házat kiadni?

Angliában házat kiadni?

Figyelt kérdés
Lakáshitelünk van angol banknál, és rokonokkal együtt lakunk a házban jelenleg is, de én és a feleségem Magyarországra szeretnénk visszaköltözni egy bizonyos ideig akkor nem-e foglalkozik azzal a bank, hogy nincs bejövő keresletem a számlámra mégis fizetjük a ház törlesztőt ?Késésem a törlesztéssel nem lesz mert van elég pénzem a bankban amiből vonják az összeget és természetesen a család többi tagja is besegít a költségeben.Sajnos hivatalosan nem adhatom ki a házat mert ez az első lakásunk. Köszönöm előre is a válaszokat !

2016. jan. 17. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fizetve van akkor nem foglalkoznak vele.
2016. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors vàlaszt. Èn is erre gondoltam, de èrdekelne, ha nem vagyok tolakodò, hogy milyen forràsbòl tudod ezt ? Esetleg szemèlyes tapasztalat ?
2016. jan. 19. 01:03
 3/5 xswerdy ***** válasza:

Kicsit zavaros, amit írsz. Jól értem, hogy ketten vagytok tulajdonosok és adósok a feleségeddel, de további rokonok is a házban laknak. És ők maradnának, és fizetni is fognak nektek valamit, bár ezt nem tekinthetitek hivatalosan bérbeadásnak, mert ez az egy ingatlanotok van?


Alapvetően a szerződéseteket kell megnézni. Tényleg tiltja a bérbeadást? Azt hittem, ez a kitétel csak Magyarországon szokás. Itt senki nem veszi komolyan.


Szóval amíg fizetsz, addig nem tudom elképzelni, hogy felmondják a szerződést csak azért, mert a bankszámládra nem bér megjelöléssel jönnek beérkező tételek, hanem komment nélkül a rokonok számlájáról (mivel a bank a te számládról vonja az összegeket, gondolom, a rokonok oda fognak befizetni). De ha biztosra akarsz menni, nézd meg a szerződést, hogy van-e a banknak joga ilyen okból felmondani.

2016. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia. Ne haragudj a fogalmazás miatt de tökéletesen jól értetted. Az van amit leírtál a kommented elején. Amikor felvettük megkérdeztem a hiteltanácsadót, ha ilyen történne,hogy haza akarunk menni vagy valami akkor kiadhatom-e a házat. Ő azt mondta, hogy nem mert ha ,, First time buyer ,, hiteled van, magyarán ez az első házad hitellel terhelve akkor nem adhatod ki mert ebben az esetben a deposit ( előleg ) csak 10%. Ha ,, Buy to let ,, hitelem van ami azt jelenti, hogy bérbeadásra vettem fel hitelt a házra, ezesetben 20 % az előleg és nagyobbak a követelmények. Ha mindenki felvenne 10%-ra házat és kiadná akkor kikerülhető lenne a 20% depozit plusz a sok más követelmény is. Tehát ezért nem lehet kiadni hivatalosan. Ilyenkor szokták azt csinálni ha lejár a 2-3 vagy 5 éves futamidőd a 20 évből, esetleg 25 évből akkor lehet kiadni de ezt bankja válogatja és természetesen új szerződést kell írni stb... Én még nem tartok ott, hogy ezen változtathassak. A szerződésemben nem találok választ a kérdésemre sajnos de azért köszönöm a tanácsod. Ha nem marad más akkor valami független hiteltanácsadót vagy ügyvédet kell megkeressek de nevetségesen magas órabérben dolgoznak...
2016. jan. 19. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, már én is vettem házat idekinn. Igen, van egy olyan külön hitelforma, hogy buy to let és first time buyer nem lehet. Viszont nem tudom, hogy ha lejár a mortgage szerződésed, akkor válthatsz e. Ezt meg kéne kérdezni. Lehet, hogy ha lendert váltanál, azok megengednék, de akkor ugye megintcsak az van, hogy több pénz kéne bele.

Mikor jár le a szerződésed? Ha sikerül átlépned, akkor érdemesebb hosszabb időre lekötni, habár a buy to let-eket nem néztem, hogy azok hogy működnek, de valszeg azok is futamidősek. Én 2 évre kötöttem elsőnek is és most hogy lejárt a múltkor, megint 2 évre kötöttem, de mikor lejár, és újat akarsz, akkor elképzelhető, hogy megint felülvizsgálnak és fel kell értékeltetned a házat újra, meg az egész cécót újracsinálni. Ha kiadod, akkor meg abból adózni kell, papírmunka stb...kevés az esély, hogy találsz itt valakit hasonló cipőben, aki már végigcsinálta mostanában-hogy friss legyen az infó és még érvényes-, így valószínű az a legegyszerűbb, ha bemész a bankba és ától cettig átrágjátok a lehetőségeket...mondjuk előbb utóbb úgy is ez lenne a vége:D

Lehet az lesz a legegyszerűbb, ha eladjátok a házat és kitisztázzátok a hitelt. Átruházni a házat ideiglenesen az meg költséges, mert pénzbe kerül valakit a szerződésbe íratni és onnan leszedni is pénzbe kerül.

Sok sikert mindenesetre, azért megírod ide, hogy mi lett a vége léci, érdekelne.

2016. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!