Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Önkormányzati/szolgálati...

Önkormányzati/szolgálati lakást kiadhatnak albérletbe?

Figyelt kérdés
Szüleimnél lakunk,de szeretnénk külön költözni,de sajnos egyéb okok miatt házat venni nem tudunk.A környéken albérletet nehéz találni meg az igazság az hogy a párom munkahelye miatt itt szeretnénk letelepedni(én gyesen vagyok).3 db szolgálati lakás van itt ami üresen áll a másik 3-ban pedig laknak.Szerintetek érdemes megkérdezni a polgármestert hogy kiadja-e albérletbe az eggyik üreses aálloó lakaást?
2016. jan. 23. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kérdést megér, de ha szolgálati lakás, akkor úgy is igényelheti a párod.
2016. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"de ha szolgálati lakás, akkor úgy is igényelheti a párod."

Már persze csak akkor, ha ott dolgozik, amely cégnek az a szolgálati lakása!

Ha az mondjuk egy iskola szolgálati lakása, amelyik az iskolagondnoknak van fenntartva, akkor nem igényelheti, ha ő egy gyárban dolgozik a gyártósornál.

2016. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, kérdezd meg! Egy kérdést megér.

Ha üresen állnak, akkor talán a párod azt az állást is elvállalhatja, amelyhez a szolgálati lakást fenntartják, így még könnyebben és jobb feltételekkel kapnátok meg.

2016. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kérdést megér,de mivel szolgálati ezért esély nem igazán van rá,ha párod nem érintett
2016. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tartozik bele a párom az önkormányzati dolgozók körébe más munkakörbe dolgozik.Viszont tudok egy olyan családot itt eddig nem akartam írni,akik ugyan így szolgálati lakásban laknak már jó pár éve nekik az egyik rokon önkormányzati dolgozó érte el azt hogy kapjanak egy ilyen lakást.Mindenképpen megfogom mondjuk kérdezni ezt a lakás témát hétfőn lesz a napja csak kíváncsi voltam hátha van köztetek olyan aki esetleg többet tud mondani a témával kapcsolatban.Jah és még egy olyan családot is tudok akiknek sajnos leégett a házuk és ezért kaptak szolgálati lakást de az összes rokonjuk itt lakik tudtak volna oda menni átmenetileg és képzeljétek otthagyták a lakást mert nem tetszett nekik amit kaptak. :D Én meg úgy örülnék ha végre külön tudnák menni! :)
2016. jan. 23. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leégett ház az más kategória, az szükséglakás és elvileg minden önkormányzatnál kell hogy legyen lakás fenntartva erre a célra.

Mindenesetre egy kérdést mindenképp megér.

2016. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a fölösleges lakásokat az önkormányzat mindig kiadja, elsősorban kisgyerekes fiatal pároknak, ha szociálisan rászoruló nem jelentkezik és mint szolgálati lakás sem kel el. Jelképes összegért és rezsiért.

Egy kérdést mindenképpen megér, mert lehet hogy nekik is jól jön, ha valaki fenntartja a lakást, ugyanakkor az is lehet, hogy van oka, amiért üresen tartják. Érdeklődni kell.

Be kell sétálni a polgihoz, vagy az illetékeshez, el kell mondani, hogy tudsz ezekről a lakásokról és ha van rá lehetőség, szívesen beköltöznétek. Vagy azt mondják igen, vagy elhajtanak.

2016. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!