Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek Németországba...

Szerintetek Németországba érdemes kiköltözni? Jobb az élet mint itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok írjanak akiknek van is tapasztalata a kinti életben,de természetes más véleményét is szívesen meghallgatom! :)
2016. jan. 28. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Ha menekültek között szeretnél élni és folyamatos terrorveszélyben, akkor hajrá.

Egyébként meg akkor érdemes, ha nagyon jó állásod van, egyébként ugyanúgy hónapról hónapra fogsz élni. Pokoli drága a lakásbérlés, megélhetés és az unióból érkezők messze nem kapnak annyi fizetést, mint egy német állampolgár.

2016. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Most még érdemes ki költözni de ki tudja meddig. Ha évi egymillió bevándorlót be fogadnak akkor már nem sokáig.
2016. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én speciel nem akarok kiköltözni,csak azt tapasztalom az ismerőseim,baráraim körébe hogy sokan ott próbálnak szerencsét van aki ki is költözött és ahogy írtátok ők is egyik hónapról a másikra élnek legalább is ezt panaszolják.Akkor kérdem én miért hagyják itt a biztos munkahelyet a bizonytalanért ha ottse él jobban mint itt??Számomra felfoghatatlan.
2016. jan. 28. 12:51
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Úgy gondolom, ha sokkal több magyar megy ki oda dolgozni, mint amennyi német jön ide dolgozni, akkor, lehet, hogy oka van;)


"egyik hónapról a másikra élnek legalább is ezt panaszolják"

Sok olyat ismerek én is aki annyit költ, amennyit lehet és azonnal.

2016. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xswerdy ***** válasza:
64%
egy barátom szokta mondani, hogy a kiköltözők többsége kint "magasabb szinten nyomorog". Megengedhet ugyan magának egy jobb notebookot, vagy egy szinvonalasabb nyaralást, de kint is tömegszálláson lakik, és nem képződik kint sem komoly megtakarítása, amiből mondjuk esélye lenne később egy vállalkozást megalapozni (akár kint, akár itthon).
2016. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Az értelmesebbje akar és tud is spórolni. A többi feléli amit keres .
2016. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyban függ attól mihez értesz, hogy megy a nyelv és mennyi eszed van.


A hülyébbje legyen az magyar lengyel horvát mindegy mi, buta és kèpzetlen, kimegy és rohad egy gyárban havi 1000 nettóért 3 műszakban és ötödmagával nyomorog egy lakásban. Szánalmas az ilyen, de rengeteg van. A nyelvet 5 év után is töri és szarul beszéli, és csodálkozik mért nem veszik át a közvetítőtől...


Akinek van egy kis sütnivalója, az jól boldogul. Érdemes végezni praktikumot vagy szakmát itt, utána jobbak az esélyek. Az integrációs nyelvtanfolyam ingyenes ha dolgozott az ember. A Volkshochschulénál se drága a nyelvtanulás.


4 éve élek kint; szállítmányozásban dolozom károsodással és biztosításokkal. 4 éve a 0-ról kezdtem a németet! A férjemmel idén épül fel a hàzunk. Van két nagyobb autónk, évi többször járunk nyaralni, jól élünk, boldogok vagyunk itt.

2016. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
En nem bantam meg, hogy kijottem. Irja valaki, hogy a sok menekulttel egyutt elni rosszabb, meg egyre tobben lesznek. Nos, ebbol meg semmit nem erezni, nem nagyon rohangalnak az utcan. Amugy meg sokkal jobb, mint idegbeteg frusztralt emberek kozt minimalberes fizetesert...
2016. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"Amugy meg sokkal jobb, mint idegbeteg frusztralt emberek kozt minimalberes fizetesert..."

Bár nem minimálbért keresek és megvan az anyagi biztonságom (kecó, kocsi, befektetésstb.), a többi miatt (munkahelyi szopatások, mindenki ott baszik ki a másikkal ahol lehet stb.) tipli lesz, néhány hónap és felszámolom az itteni életem.

2016. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

A 13:32 -es vagyok, most látom, hogy az előttem lévő is 73%-os, nem u.az vagyok.

Tipli pedig Magyarországról lesz, nem biztos, hogy Németországba, de el innen az biztos!

2016. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!