Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemisták! Mikor kezdtetek...

Egyetemisták! Mikor kezdtetek el albérletet keresni? (Én szeptemberben kezdem a sulit! )

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, Budapestet jelöltem meg elsőnek, és valószínűleg nem fogok bejutni kollégiumba, sőt szinte biztos. Naponta ingázni viszont összesen 4 óra körül lenne, ezt sem szívesen vállalnám be, így úgy tűnik marad az albérlet, de lehet, hogy az ingázást is ki fogom próbálni.

Akik tudták, hogy mindenképp lakást szeretnének bérelni, szeptember előtt mennyivel kell elkezdeni keresni?

Hol lehet jókat találni?

Vagy megéri nyáron erre pár hétvégét rászánni, és felmenni, hátha ott több sikerrel járok?

Illetve nyilván lakótársakkal élnék majd együtt, mivel elég drága lenne fenntartani csak magamnak egy egész lakást, amikor valószínűleg csak este érnék haza, bár fogalmam sincs még az egész rendszerről, arról, hogyan lesznek az óráim. Lakótársakat ti hogy találtatok?

És egy utolsó kérdés, egy átlag egyetemistának mennyire nehéz munkát találni suli mellett, mennyire jönne ki egy fővárosi élet havonta? (Nem szórom a pénzt, bulizásnál nem szoktam költeni, és főzni is magamra fogok, nem étterembe járni, tehát átlagos életem lesz.)



2016. márc. 19. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes hamar nekiállni és augusztus elején kivenni a lakást, mert utána beindul a dömping és a jó lakásokat szó szerint percek, órák alatt elkapkodják. Így ugyan az ember bukik pár heti lakbért, de simán megéri.

Jókat a neten lehet kifogni, illetve máshol szerintem nem érdemes keresni. Esetleg még egyetemi zárt levelezőlistákon, de ott meg csak tanítás kezdete után tudsz keresgélni.

Felutazni akkor érdemes, ha már konkrét lakásokat néznél.

Lakótársakat én úgy találtam, hogy eleve nem lakást, hanem szobát vettem ki. Ennek megvan az az előnye is, hogy ha a lakótárs netán lelépne, akkor is csak a szobádat kell fizetni, nem a teljes lakást. Olyanokat is tudok, akik összeálltak, de olyat is, akinek lelépett a lakótársa, a tulaj meg azt mondta h őt nem érdekli, ennyiért adta ki a lakást, hogy egy vagy két ember fizeti, neki mindegy, de a teljes lakbért akarja látni.

Munkát találni nagyon egyszerű, diákszövetkezeten keresztül nézz. Én az eudiákoknál dolgoztam, több helyre is közvetítettek, mindig egy héten belül már tudtam kezdeni. Persze egyszerűbb, ha már nincs sok órád, ha nagyon tele az órarended, akkor sajna nevesebb munka közül válogathatsz, heti 15-20 órát általában szoktak kérni. De vannak alkalmi munkák is, egy-két hétvégére vagy napra, azoknak általában az órabére is jobb.

A kiadások nagyon egyénfüggők, nekem bérelt lakásban kb. 100 ezer kellett havonta, de van aki kevesebből is megoldja. Ízlés és igény dolga.

2016. márc. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
92%

Előzőhöz annyit fűznék még, hogy én elkezdeném rögtön azután, hogy az érettségi lement. A neten lehet találni, jó tanács, hogy ha meg van adva egy email-cím és egy telefonszám akkor telefonálj, emailekre nem nagyon szoktak válaszolni. Nincs olyan osztálytárs, akivel szívesen összeköltöznél? Akkor nem kell a lakótársak miatt annyira aggódni, plusz lehet van valami ismerőse, aki tud valami helyet.

Az, hogy mikor tudsz elkezdeni dolgozni az iskolától is függ. Én rendes diákmunkát (nem olyat, ami hétvégente volt) csak akkor tudtam keresni, amikor megcsúsztam a sulival és volt egy lazább félévem, de van olyan ismerősöm, aki már rögtön az első félév mellett tudott dolgozni annyi volt a szabadideje. Én a helyedben nem erőltetném az első két félévben a diákmunkát, ha nem muszáj.

2016. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Annyira sokat gondolkoztam már ezen, hogy eszembe sem jutott, hogy csak szobát nézzek, valamiért rögtön egy egész lakásban gondolkodtam:D De köszi, ez jó ötlet, lehet, hogy már alapból szobákat fogok keresni.

A diákmunka nem muszáj, csak azért a szüleimnek két lakás fenntartását fizetni, plusz bérletek, rezsi, kaja, minden, őszintén szólva jól esne, ha részben tudnám állni a saját költségeimet.

A barátnőim fele sajnos nem Pestre jön, aki meg igen, az kollégiumba, de összeköltözésről még nem esett annyira komolyan szó, olyan stresszes most minden, hogy a legkézenfekvőbb megoldások nem jutnak néha eszembe.

2016. márc. 19. 18:48
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, barátnők vagy nem Pestre jönnek, vagy csakis koliba. Engem nem vehetnek fel koliba meg nem is szeretnék oda menni igazából.

Unokatesóim laknak fent, esetleg náluk tudok egy szobát kivenni, vagy marad az ismeretlenekkel együtt élés.

Én személy szerint szeretnék megvárni a gólyatábort, hogy megismerjek embereket, köztük olyanokat, akik szintén albit keresnek, és hátha tudnánk együtt menni, elvégre csak jobb egy -ha friss is, de- ismerőssel lakni, mint egy ismeretlennel.

Bár árkategóriákat és helyeket nekiállok érettségi után nézegetni.

2016. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Gólyatábori ismerősre nem érdemes várni, mert a gólyatábor csak 2-3 héttel az egyetem előtt van, és 2-3 hét alatt nehéz lesz Pesten egy megfelelő lakást találni.
2016. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!