Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerinzetek bútorozva, vagy...

Szerinzetek bútorozva, vagy anélkül érdemes kiadni egy lakást?

Figyelt kérdés

Van egy 90 nm-es kétszobás lakásom.

Eddig bútorozatlanul adtam ki,de ahogy látom mostanában nagyon elszaladtak az árak Budapesten,ezért gondolkofom,hogy a jelenlegi bérlőknek felmondok,és bebútorozom a lakást.

Több kérdés is felmerült bennem,egyrészt,hogy milyen bútorokat vegyek.

Eddig egy családnak adtam ki,de akik mindkét szobát hálószobának használták.

A két szoba külön nyílik,és a lakás közel van az orvosi egyetemhez,ezért akár két diák is ki tudná venni,de akkor mindkét szobát háloszobaként kell bebútorozni.

Vagy ha család venné ki újra,lehet,hogy meghagynák az egyik szobát nappalinak,akkor az egyik szobát hálónak,a másikat nappalinak kell berendeznem.

Esetleg két különálló személynek is kiadhatom,akkor megintcsak 2 hálószoba kell.

Nem tudom,hogy a bútorok mennyire fognak amortizálodni,az ugye plusz költség,ha X évente cserélgetnem,meg javítgatnom kell a bútorokat.

Bútorozatlanul lehet,hogy többet tudok elkérni,de a kiadások is kevesebbek.

Tapasztalatok,vélemények?



2016. ápr. 2. 10:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Utolsó mondat helyese:Bútorozatlanul lehet,hogy kevesebbet tudok elkérni,de a kiadások is kevesebbek.

Tapasztalatok,vélemények?

2016. ápr. 2. 10:46
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek valakit aki bútorozva adott ki lakást 75 ezerért (Bp-n) és ismerek egy másik valakit aki bútorozatlanul vett ki lakást 70 ezerért .
2016. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
2-es, en ismerek valakit, aki butorozottan adott ki lakast 4. kerben 80k-ert es valakit aki butorozatlanul adta ki 130k-ert az 5. kerben.
2016. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xswerdy ***** válasza:
59%
ha egyetemistákra akarsz fókuszálni, akkor berendezve kell kiadni. A méret alapján viszont túl nagy szobák lehetnek. Én egy ugyan ekkora 2 szobásat átszabtam, és 4 egyetemistának adom ki 4 szobásként. Csináltam 2 fürdőt is. Szóval totál átépítettem, ami nem olcsó (és nem minden 90nm-es lakásnál lehetséges), de 2 szobásként alig kapnék többet 1-1 szobáért, mint így. Szóval összességében nekem megérte.
2016. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen,két nagy szoba van,de az ablakok miatt nem lehet ezeket a szobákat tovább osztani.

Eddig. 4 ingatlankezelő céget kerestem meg.

Egyik azt mondta,hogy bútorozatlanul 120-140 ezer forintért lehet kiadni.

2-en bútorozottan mondtak ennyit, es egy cég,aki külföldi diökoknak adja ki 550-600 eurót mondott bútorozottan.

A lakás a 9.kerület rehabilitációs részén van,közel az orvosi egyetemhez.

2016. ápr. 2. 11:25
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Mi a gond a jelenlegi bérlővel?

Ha most ki van adva és normális a bérlő, akkor minek felesleges problémát csinálni magadnak?

Egyetemisták nagyon lelakják, arra számíthatsz. És a szomszédok sem szeretik őket.

2016. ápr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Egyetertek az elozovel, szerintem is eloszor probald meg a jelenlegi berlonek megemelni a lakbert, lehet, hogy mindkettotoknek megerne.
2016. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

# 3


a félreértések elkerülése végett, csak azt akartam érzékeltetni, hogy tökre mindegy, hogy be van bútorozva az a lakás vagy nincs, akkor is ki veszik és perkálnak érte ha kell irreális összegeket is . A 70 ezres pl egy csótány tanya :D

2016. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg 90 ezerért van kiadva,és a jelenlegi bérlő nem tud többet fizetni,ugyan rendesen fizet,de ma 90 ezerért garzonlakásokat adnak ki,nem egy ilyen kaliberű lakást.
2016. ápr. 2. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Koma, te is gyesre küldenéd anyukádat plusz tízezer forintért...

Igen, ha a Fővám térnél lenne a juhhodályod, és rendesen be lenne bútorozva, akkor ki lehetne adni többért is.

Egyrészt ekkora méretű lakásnál sokkal alcsonyabb a négyzetméterár, másrészt Külső-Ferencvárosról beszélünk a leírás alapján, harmadrészt most van egy rendesen fizető bérlőd, aki reális áron lakik, és nem a te bútoraidat amortizálja.

Ha diáknak adod ki, számolj vele, hogy ők kevésbé vannak eleresztve, másrészt szétbulizzák a berendezést.

Szerintem hagyd a p*csába, oszt örülj, hogy van egy normális bérlőd, mert ha valaki megszivat, akkor megint ide fogsz jönni ríni.

2016. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!