Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlők! Mit érdemes tudnom...

Főbérlők! Mit érdemes tudnom ha ki akarom adni az egyik szobám?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek?


Szerződéssel, vagy anélkül?


Egyetemistának gondoltam kiadni, de soha nem csináltam ilyet.


Nem akarom hogy lelakja, nem akarom hogy bulit rendezzen, ismerősöket hivogasson fel. Valami kis antiszoc, szemüveges bagjot szeretnék :D


Hogy tudom szűrni a jelentkezőket?


Meghatározott időre, vagy enélkül?


Ha a szeptemberi iskolakezdésre kéne neki a szoba, akkor csak szeptembertől fizet, vagy onnantól hogy előre leegyeztettük már fizet?



Nagyjából felügyelet alatt lenne.


Facebookos oldalakon jó hirdetni?


2016. máj. 2. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerződéssel, vagy anélkül?

- Csakis szerződéssel.

Egyetemistának gondoltam kiadni, de soha nem csináltam ilyet

- Akkor ad ki egyetemistának.

Nem akarom hogy lelakja, nem akarom hogy bulit rendezzen, ismerősöket hivogasson fel. Valami kis antiszoc, szemüveges bagjot szeretnék :D

- Az írásos szerződésben rögzíted, hogy senki nem mehet fel a szobába, nincs buli, és mindent beleírsz amit még nem akarsz. PL: nincs cigi, állat, drog etc...

Személyesen beszélgess azokkal akik ki akarják venni a szobádat. Ha látsz kis antiszoc, szemüveges bagjot (baglyot) akkor neki ad ki.

Hogy tudom szűrni a jelentkezőket?

- személyesen találkozol velük.

Meghatározott időre, vagy enélkül?

- ahogy te akarod

Ha a szeptemberi iskolakezdésre kéne neki a szoba, akkor csak szeptembertől fizet, vagy onnantól hogy előre leegyeztettük már fizet?

- Ez megbeszélés kérdése. Nyilván ha szeptember 1-től már a szobában él, akkor onnantól fizet. Ha augusztusban ott van már akkor augusztusi hónapért már fizetni fog.

Nagyjából felügyelet alatt lenne.

- Vagyis ott vagy mindig te is mint egy őrszem??

Facebookos oldalakon jó hirdetni?


Akár ott is hirdethetsz..


Csak megjegyzem. Ennyi kikötéssel, és hogy őrszem vagy nem hiszem, hogy bárki is kifogja venni a szobádat.

2016. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hát ne haragudj, de ilyen feltételekkel én nem venném ki a szobát..


"Nagyjából felügyelet alatt lenne"

Jesszus.. Vegyél inkább egy kutyát.

2016. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Főbérlők" - szerintem tulajdonost akartál írni. Főbérlő az aki bérli a tulajdonostól, majd ő adja bérbe másnak. Mostanában ilyen nem gyakori.
2016. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2# és a kutya fizetni fog nekem?

3# tényleg, igazad lehet.


De amúgy miért? Csak pár évvel vagyok idősebb nála. Nem vagyok mamó.

Ketten egy lakásban, külön szobában.

Ez olyan vészes???

2016. máj. 2. 21:45
 5/10 A kérdező kommentje:

* mások meg egymás hegyén -hátán vannak.


Szerintem ugyancsak jó dolga lenne..

2016. máj. 2. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Ketten egy lakásban, külön szobában.

Ez olyan vészes???

igen, mivel te vagy a tulaj es van egy rakas korlatod is.

oszinten ingyen se laknek ilyen helyzetben ott.

2016. máj. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meghirdeted, találkozol hússzal aztán kiválasztod a magánakvaló baglyot akinek nincs egy barátja sem.

Van ilyen bőven.

2016. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:
84%

"Nagyjából felügyelet alatt lenne."


Te kicsit fordítva ülsz a lovon jelen esetben. Ha FIZET neked, akkor nem a főnöke vagy, hanem üzleti kapcsolatban vagytok és teljesen ugyan olyan jogai vannak ott mint neked. Annyiban különbözik, hogy a szerződést bontotok, akkor neki kell mennie, nem neked.


"Csak pár évvel vagyok idősebb nála."


Hát az életkor nem nagyon számít egy üzleti kapcsolatban, azt azért remélem, te is belátod.

2016. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Reg ota foglalkozunk ilyenekkel. Tobb berlo kozul tudsz valogatni viszont 100% osan nem lehet kiszurni hogy ki igenyes es ki igenytelen.. volt egy berlonk 2 honap alatt ugy lelaktak a hazat mint az elozo berlo 5 ev alatt!! Egy kisbabas hazasparrol beszelunk.. veletlen sem gondoltuk volna ezt.. mindenkeppen irj szerzodest, sajnos neked is alkalmazkodnod kell majd, fizet azert hogy ott lehessen szoval az "ove". Tonkre tenni igy hogy ott leszel nem fognak tudni semmit a felugyeleted nelkul.. probald ugy hirdetni, hogy nyugodt eletvitelu, nem bulizos fiatalt keresel :)
2016. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Meg annyi hogy kerj kauciot, hatha megis tonkre tesz valamit :) onnantol fizet ahogy atveszi a kulcsot(altalaban).
2016. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!