Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiskorú gyerekkel (+ úton a...

Kiskorú gyerekkel (+ úton a második), állandó bejelentett lakcímmel (ide) hogyan?

Figyelt kérdés

Mi a menete, ha ki akarnak rakni az albérletből?

(Szerződés NINCS.)



2016. jún. 6. 20:46
1 2
 1/20 kovpet ***** válasza:
93%
Te most a gyerekeiddel indoklod, hogy megkárosítasz egy ártatlan embert?
2016. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Mi jogon vagy más ingatlanában akkor ha nincs szerződés???
2016. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hol van az, hogy megkàrosítok bárkit is?

Amúgy a főbérlő az apám. Nem akart adót fizetni, így nem lett hivatalossá téve a dolog, azért nincs szerződés, de nem ingyen lakunk itt.

Összeveszett az élettársával, az kirakta. És ő most minket akar elküldeni. Csak még nem közölte, a nőtől tudom.

A kérdésnek az volt a lényege, hogy a tudtom nélkül milyen intézkedéseket tehet.

De örülök, hogy mindenki belelát és egyből megy a dobálózás...

2016. jún. 7. 07:50
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az ő lakása. Ha nem szeretné, hogy ott lakj akkor el kell menned.

Persze lehet szívózni, meg a gyereket felhasználni, de ez fordítva is elsülhet, és a gyerekedet elviszi a gyámhatóság, te meg mész a híd alá.


Szóval: a menete az, hogy keresel másik albérletet és elmész. Minél előbb állsz neki keresni, annál jobb lesz neked.

2016. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 kovpet ***** válasza:
92%

"Hol van az, hogy megkàrosítok bárkit is? "


A lakásában élsz, ami elmondásod szerint neki is kellene. Ha ez fordítva lenne, nem zavarna akkor sem? Tehát lenne egy lakásod, mégis bérelned kellene egy másikat, mert valaki benne lakik és nem akar elmenni?

2016. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha nem volt érthető, megpróbálom lefordítani, mi a problémám.

Elméletileg én erről most nem tudok, mert nekem nem mondott semmmit. Az, hogy a fülembe jutott, véletlen. És gyakorlatilag el kell játsszam, hogy nem tudok semmit.

Egyszer csak jön egy papír? Vagy a rendőrség? Vagy hogy megy ez?

Nekem az alap, hogy elmegyünk innen, csak nyilván nem megy azonnal.

(De azért az durva, hogy mindenki minősít meg támad, meg

2016. jún. 7. 10:10
 7/20 A kérdező kommentje:

megy a találgatás, mikor csak kérdést tettem fel, nem szokásom élősködni senkin.

A véleményemet sem írtam le a dologról, nem is fogom, mert nem mérvadó a helyzetben.)

2016. jún. 7. 10:11
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

"Hol van az, hogy megkàrosítok bárkit is?"

A kérdés nem volt pontos. Sok a rosszhiszemű bérlő, itt a fórumon is szoktak kérni és kapni segítséget, emiatt érzékenyebben reagálnak rá a tisztességes embere. Ha egy bérleményből elküldenek és nem akarsz elmenni, akkor felvetődik a kár lehetősége.


"Amúgy a főbérlő az apám."

Nem főbérlő, hanem tulajdonos (főbérlő=továbbadja bérletre a bérelt lakást)

Sajnálatos, hogy ilyen az apád, én ingyen adnám a gyerekemnek használatra.


"Nem akart adót fizetni, így nem lett hivatalossá téve a dolog, azért nincs szerződés"

Gondolom ez neked is jó volt, mert ha adózik akkor az növeli a bérleti díjat is.

Szerintem az a tisztességes ha mindenki adózik, neki is kellene.

Szerencsére egyre többen adóznak és jelentik be, persze ez áremelkedéssel jár.

A bérlőknek jellemzően nem tetszik ha a bérbeadó nem adózik, de az sem ha emiatt magasabb a bérleti díj.

Ha lakást bérelsz, akkor mindenképp szerződést kell kötni, amiben benne vannak a bérlési feltételek, mindkét felet védi.


"Összeveszett az élettársával, az kirakta. És ő most minket akar elküldeni. Csak még nem közölte, a nőtől tudom."

Beszélj apáddal, nem biztos, hogy úgy van, ahogy az az élettárs mondja, aki most veszett vele össze.


"A kérdésnek az volt a lényege, hogy a tudtom nélkül milyen intézkedéseket tehet."

Elviekben nem. Beszélj vele mielőtt bármit is teszel, tisztázzátok.


"De örülök, hogy mindenki belelát és egyből megy a dobálózás"

Gyerekekre hivatkoztál, sok rosszhiszemű bérlő ezzel szokott takarózni, ezért reagáltak így.


Mielőtt bármit teszel, beszélj apáddal, nem látom, az összefüggést, ha az élettársát kirakja, akkor téged is elküld.

2016. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a normális választ. Igen, nem fejtettem ki rendesen. A héten jön a pénzért, mindenképp rákérdezek, hogy gondolja a továbbiakat.
2016. jún. 7. 10:27
 10/20 kovpet ***** válasza:
100%

Javaslom, máskor írd le a problémát rendesen, ne csak egy egysoros kérdést dobj, mert így mindenki hozzákölti majd, amit hozzá gondol, mint most is. Mindjárt kijátszottad a gyerek-kártyát, meg a "kirakni"-t és az egész úgy hangzott, hogy át akarod verni a bérbeadót, akiről akkor még nem is lehetett tudni, hogy rokon.

Olvass vissza, hetente van itt olyan ingyenélő, akitől feláll az ember hátán a szőr.

Na, ezért volt, hogy mindenki neked esett.


A szerződés felmondása amúgy úgy szokott menni, hogy a tulajdonos (vagy tényleg főbérlő?) szól, hogy mi a helyzet és utána küld írásos felmondást. Elvileg írásban kell felmondani a bérleti szerződést, de mivel nálad nincs írott szerződés, így erre jelen esetben nincs szükség.

Valószínűleg szólni fog, hogy menjetek. Attól még, hogy nincs írásos szerződés, van szerződésetek. Szóbeli, amit ráutaló magatartással el is fogadtatok és be is tartotok.

Ha felmondja, akkor van egy hónapod új albit keresni.


A bejelentés nem keletkeztet semmilyen plusz jogot amúgy, de a rendőrség nem fog kidobni, mert nem állíthatja senki, hogy önkényes lakásfoglalók vagytok (amit szerződés nélkül amúgy simán állíthatna a tulaj, te nem tudnád bizonyítani az ellenkezőjét).


(Nem vagyok jogász, a saját ismereteim alapján írtam a fentieket, nem kell készpénznek venni.)

2016. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!