Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan tudnám eldönteni, hogy...

Honnan tudnám eldönteni, hogy kiket vegyek fel albérlőnek, előre honnan tudjam, hogy rendesek-e, megbízhatók-e?

Figyelt kérdés
Abban gondolkodom, hogy majd kiadom az egyik lakásom és érdekelne, hogy a véleményetek szerint honnan lehet már előre tudni, hogy milyen emberekkel állok szemben? Adóznék utána a lakáskiadás után, meg természetesen a közmű-szolgáltatóknál is bejelenteném az albérlőket, átíratnám a közműveket - tehát így védve lennék. Ti hogy csináljátok?
2016. jún. 21. 05:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
plusz infó még az előzőhöz, hogy a víz, gázszolgáltatók azzal szoktak nyomást gyakorolni a tulajra - tekintve, hogy őket nem védi a törvényes mögöttes felelősség intézménye -, hogy pl addig nem hajlandók visszaállítani a szolgáltatást az ingatlanban, vagy új szerződést kötni a nem fizető bérlők helyett veled, vagy egy másik bérlővel, ha kifizeted a bérlők által felhalmozott hátralékot, kamattal, visszakapcsolás díjjal együtt... szóval ezzel vigyázni kell.
2016. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A közjegyző előtt kötött szerződés az mit tartalmaz? Ha nem fizet a bérlő, azonnali hatállyal karhatalommal kitehetem az albérlőt az utcára? Le vannak írva a szerződésben pontosan ennek a feltételei?
2016. jún. 25. 05:36
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem, azonnali hatállyal, karhatalommal semmiképpen sem teheted ki.

A közjegyző előtt kötött szerződés pontosan ugyanazt tartalmazza, mint minden más szerződés, csak épp közokiratba foglaltan. Ha nem fizet a bérlő, és az erre alapozott felmondást szintén közokiratban közlöd (ennek nagyon komoly törvényi határidejei, előírásai vannak, amikben a közjegyző egyébként nem segít!), akkor a felmondást követően lehet végrehajtást indítani.

A karhatalmat a végrehajtó intézi, nem te!!!

2016. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

tendenciózusan biztatják az embereket manapság, hogy közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződéseket kössenek, mert védi őket, bla-bla-bla... de ennek gyakorlati haszna nem sok van, csak macerásabbá és drágábbá teszi a jogügyletet, de ugyanúgy meg kell indítani és végig kell vinni a kilakoltatási procedúrát, mint közjegyzői okiratba foglalás nélkül, egyetlen pozitív hozadéka maximum az, hogy egy ilyenre állítólag azonnal kiadják a meghagyást - én még nem találkoztam ilyennel -, és mehet az egész pakk a végrehajtóhoz, míg a sima bérleti szerződést előbb záradékoltatni kell, de az se egy hosszadalmas processzus szal sokat nem nyersz vele, ha előre futkostok minden egyes bérleti szerződéssel a közjegyzőhöz ahelyett, hogy csak a nem fizető, kirakni kívánt bérlő ügyével tennétek ezt, HA nem fizet (azért ne feltételezzük egyből a rosszat mindenkiről).

egyébként a már említett meghagyást is a közjegyzők intézik, szal ugyanúgy hozzá mennél, csak előbbi esetben minden egyes szerződéssel mennetek kell - no és FIZETNI neki -, míg utóbbi esetben, csak ha gond van a bérlővel...

2016. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem adnak ki semmiféle "meghagyást", és a simát nem kell "záradékoltatni" (egyik kijelentésnek sincsen semmi értelme).


A közokiratba foglalt bérleti szerződés, amennyiben szintén közokiratba foglaltan van felmondva, végrehajtási záradékkal látható el (közjegyző által), azaz közvetlenül végrehajtható.


Az általad "simának" nevezett bérleti szerződés, azaz a magánokirat nem hajtható közvetlenül végre, azt egy peres (illetve kivételes esetben nemperes) eljárásnak kell megelőznie.

2016. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

aprócska korrekció: meghagyás, záradék - mindkettőt a közjegyző intézi, és nem ingyen, természetesen.


nekem amúgy még sosem volt ilyen gondom, minden bérlőel egyezségre tudtunk jutni, még az átmenetileg fizetésképtelenné válttal is: részletfizetési megállapodást kötöttünk, vagy adtam olykor-olykor haladékot a bérleti díjra (rezsire sosem!), egyetlen egyszer volt egy olyan esetem, amikor sem fizetni, sem kiköltözni nem akartak, de ott is elegendő volt kilátásba helyeznem, hogy még aznap intézkedem a villany, víz, gáz kikapcsoltatásával, aztán maradjanak ezek nélkül, ha gondolják, hogy télvíz idején ellesznek így... már másnap hívtak, hogy egyeztessük kiköltözés időpontját. ha nem így tettek volna, tényleg kikapcsoltattam volna, és rájuk terhelem ennek minden költségét, vagyis kaució azonnal ugrik. határozottnak kell lenni (mondom ezt nőként - is).

2016. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
utolsó előttihez: lényegében ugyanezt mondtam én is, csak némiképp pongyolábban fogalmaztam, míg te a kifejezéseken lovagolsz. a "sima" szerződés - szerintem nyilvánvaló - a két tanú által aláírt teljes bizonyító erejű magánokirat - van valaki, aki ezzel nincs tisztában? kétlem. a közjegyzői okirattal pedig ugyanúgy a végrehajtó intézkedhet, nem maga a bérbeadó, hát mivel van előrébb azzal? karhatalom igénybevételéről pedig a vh dönt, ha szükségesnek ítéli meg, gyakorlatilag rajta múlik minden, amint hozzá eljutott az ügy (én nem hagynám rá, intézkednék magam - no nem félreérteni, csakis a jogszerűség keretein belül).
2016. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a szerződés végrehajtási záradékkal történő ellátását (közjegyző által) - amitől az közvetlenül végrehajtható lesz -, hívja a köznyelv záradékoltatásnak.
2016. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!