Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jó napot kívánok! Egy bírósági...

Jó napot kívánok! Egy bírósági per elindításához mi szükséges? Én el tudom indítani? A bérlőm ellen szeretném.

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
El kell ballagni egy ügyvédhez, elmondani mi a baj, ő már előzetesen fog rá tudni mondani valamit (érdemes-e bíróságra vinni, mekkora esély van érvényesíteni a követelést, vagy bármi egyéb igazságszolgáltatási igényt). Ha érdemes, akkor meg kell hatalmazni az ügyvédet jogi képviseletre, a többit pedig rá kell bízni.
2016. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi a probléma a bérlővel? A birósági megoldás pár évbe is beletelik.... Szóval érdemes egyéb megoldáson gondolkozni.
2016. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tavaly kiadtuk neki a lakást, természetesen szerződéssel. Februárban bejelentette, hogy sajnos családi okok miatt külföldre kell mennie, ezért ő legkésőbb június végén vagy július elején elköltözik. Mi mondtuk, hogy oké, akkor feladunk egy hirdetést a lakásra. Márciusban már módosította a költözést április 4-re, erre mi is módosítottuk a hirdetést, hogy a lakás előbb lesz költözhető. Majd őt nem lehetett elérni telefonon, mert telefonszámot cserélt, amit velünk nem közölt, holott szerintem ez ilyenkor alap, hogy a tulajdonossal közöljük az új elérhetőségünket. Majd többszöri próbálkozás után is folyton változtatta a költözés időpontját, legutoljára május vége volt, ami már ugye szintén letelt. Közben nekünk megvan az új bérlő a lakásba, aki már a foglalót is letette. Szóval neki minél hamarabb mennie kellene, mert az új lakó már július elején költözik! Azt is megbeszéltük vele, hogy napközben a férjem mehet ott csinálni a lakást, hogy a lakó minél hamarabb jöhessen! Múlt héten kedden, június 14-én, irattam vele egy papírt, hogy legkésőbb 06.17-én estig kulcsrakészen átadja a lakást, amelyet ő aláírt és tudomásul vett! Erre 17-én pénteken küldött egy sms-t, hogy nagyon későn fog hazaérni, és jó lesz-e a másnap reggel 8 óra? Felhívtam és megmondtam neki, hogy akkor lesz jó, ha a postaládában hagyja a kulcsot, mert a férjem reggel 6kor már ott lesz, és akkor már nem szeretné őket ott látni! Természetesen ott volt, ÉS NEM AKARTA A FÉRJEMET BEENGEDNI, BEVÁGTA ELŐTTE AZ AJTÓT!!!! FÉRJEMNEK SE KELLETT TÖBB, KIHÍVTA A RENDŐRSÉGET!!!! JA, ÉS MÉG HOZZÁTESZEM, HOGY FULLRÉSZEG VOLT!!!!! AMI NEM MOST FORDULT ELŐ ELŐSZÖR!!!!!
2016. jún. 23. 15:55
 4/16 anonim ***** válasza:

A rendőrség javasolta a birósági pert?

Azóta kijózanodott?

Van irásos nyoma a felmondásnak?

A biróságot a papir jobban érdekli, mint az ajtócsapkodás és a részegség.

Uszkve egy év múlva meg is tárgyalják az ügyet elsőfokon... na... fogjon a férjed egy másik erős embert és beszélgessetek el vele, hogy hova is viszi a cuccát azonnal...

Bérleti dijat fizette rendesen? Közműveket megnéztétek? Kaucióval mi van? Továbbra is azt mondom, rendezzétek le biróság nélkül...


Egyébként a rendőrség mit csinált???

2016. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bocs, előző vagyok, most olvasom, hogy aláirta a kiköltözést. Mi történt a rendőrség óta?

Ezért nehéz albérletet találni, sokan inkább üresen állni hagyják a lakást, mert ha belefutnak egy olcsó bérű lakásnál egy ilyen idiótába, akkor azzal irgalmatlanul sok zűr van.

2016. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fizet legalább a bérlő?
2016. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Holnap délelőtt megyünk a bíróságra ingyenes jogi tanácsadásra. Közben beszéltünk a leendő lakóval is, ő szerencsére tud várni, sőt azt mondta, hogy ha nem jutunk semmire sem, a kiköltöztetésben is tud segíteni.
2016. jún. 28. 13:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért kiadni csak üres lakást célszerű.

Felmondhatsz neki, de ha bugris, akkor számíts rá, hogy nem fizeti ki a rezsit.

Nevére vannak írva a mérők?

Ha közjegyző előtt kötöttétek a szerződést, nem kell bíróságra menni, a rendőr a szerződésben foglaltak alapján akár azonnal kirakja, mert az pont olyan nyomós, mint egy jogerős birói határozat. Ennyi lóvét pedig megér szerintem a nyugalom.

2016. júl. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Vasárnap voltam nála. Állítólag a gyámhivatal válaszára vár, mivel van két 18 éven aluli gyereke, és őket is magával akarja vinni.
2016. júl. 12. 10:21
 10/16 anonim ***** válasza:
Na az eltarthat még 6 hónapig.
2016. júl. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!