Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jó napot kívánok! Egy bírósági...

Jó napot kívánok! Egy bírósági per elindításához mi szükséges? Én el tudom indítani? A bérlőm ellen szeretném.

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igaz, de lehet, hogy csak az időt akarja húzni.

Ha még nem mondtad fel a szerződést _szabályosan_, akkor tedd meg azonnal (írásban, törvényes határidőre felmondva), vetesd át vele a másodpéldányt. Vigyél magaddal két embert, akik tanúskodhatnak abban az esetben, ha megtagadja az átvételt.

Ha már felmondtál rendesen, és ennek ellenére nem megy ki, akkor ne várj a csodára, a leírásod alapján nem az a fajta ember, akinél ez reális lenne. Szólítsd fel írásban azonnali hatállyal a lakás elhagyására és átadására, ugyanúgy tanúkkal. Írd bele azt is a levélbe, hogy amennyiben nem történik meg az átadás, x napon belül bírósághoz fordulsz, a bírósági és perköltségek pedig őt fogják terhelni.

Ha van tartozása, annak rendezésére is szólítsd fel y napos póthatáridő kitűzésével, és azzal, hogy annak eredménytelen letelte után jogi úton kívánod érvényesíteni a követelést. Közjegyzőnél kérheted fizetési meghagyás kibocsátását, ami ugyan pénzbe kerül, de hatékony lehet.


Nem mellesleg megkeresheted a gyámhatóságot is, ha a kiskorú gyerekek is a te lakásodban laknak vele. Ugyanis mivel te már régen felmondtál, a volt bérlőd jogcím nélkül használja a lakásodat, és egy minimum vitás jogi helyzet áll fenn, tehát a kiskorúak lakhatását nem biztosítja úgy, ahogy kellene, ez pedig "kiskorú veszélyeztetése", ami bűncselekmény is lehet akár.

2016. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Most már úgy látszik, hogy végre megoldódik a helyzet, mert augusztus végén elmegy. LEGALÁBBIS NAGYON REMÉLEM, HOGY BE IS TARTJA!
2016. aug. 26. 09:21
 13/16 anonim ***** válasza:

Figyi, március óta ígérget. Ha eddig nem tettél semmilyen komolyabb lépést, és mindig csak a csodában reménykedsz, akkor ezt még évekig csinálhatja. Azt nem írtad, fizet-e rendesen. Ha igen, akkor azért nem olyan vészes a helyzet, mert legalább anyagi kár nem ér, csak az idegeskedés. De én így látatlanban valószínűbbnek tartom, hogy már sok pénzzel tartozik, és ha nem lépsz fel keményen, akkor nem is fogja rendezni. Továbbá minden egyes hónapban növeli a tartozást...

Szóval én azt javaslom, hogy ha most sem megy el, akkor intézkedj végre.

Tudok egy céget egyébként, akik ilyen mocskok kirakásával foglalkoznak. Nem olcsó a munkadíj, de sokkal gyorsabban érnek el eredményt, mint ha bírósági pert indítasz.

2016. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Még ősszel beadtam a kilakoltatási kérelmet a Bíróságon, úgyhogy ez már folyamatban van. Múltkor azt mondták, hogy lehet kérni olyat is, hogy ideiglenes kilakoltatási kérelem addig, amíg nincs meg a tárgyalás. Természetesen éltem vele, és beadtam azt is. Plusz még utoljára felszólítottam a lakót hivatalos tértivevényes levélben, ami természetesen átvétel nélkül vissza fog jönni a címemre. Holott már nagyon jó lenne, ha elmenne onnan, mert már fenyeget és gyanúsítgat is!
2017. márc. 10. 18:11
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy éve lakik ingyen a lakásodban. Bravó! Hihetetlen...
2017. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak szinte mindenhol azt mondták, hogy addig nem tanácsos lépni, amíg élő szerződése van. Ez novemberben lejárt.
2017. márc. 10. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!