Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi idő alatt találtatok...

Mennyi idő alatt találtatok albérletet pesten?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Több hónap volt, mire találtunk megfelelőt.

Az a baj, hogy nagyon magasak az ingatlanárak és csak nőnek.

Ha hajlandó vagy viszonylag sokat fizetni, akkor nem okoz gondot, hogy hamar találj, de az olcsóbb lakásokra nagyon sok az érdeklődő.

Pl. 2 szobás lakás a belvárostól nem messze volt 80 ezerért, de annyi volt az érdeklődő, hogy tulaj beosztást csinált, 2 napig reggel 8 és este 6 között félóránként, hogy ki nézze meg. :D Ez 40 bérlőjelöltet jelent, de pl. amikor mi voltunk 3-an néztük meg.

A tulaj kedvére válogathat és nehezebb például gyerekkel vagy háziállattal találni...

2016. júl. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem mindig szerencsém volt, mindig akadt egy ismerős vagy rokon aki jutányos áron felajánlotta a lakását.
2016. júl. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Épp a napokban volt egy riport a tv-ben, hogy milyen drágák Pesten az albérletek, 100.000Ft alatt még egy lyuk sincs és hogy még ezen az áron is órák alatt elkapkodják mindet, sőt még licitálnak is egymásra a bérlőjelöltek.

Aztán mutatták a lakásokat. Az elvárás, hogy belváros, leginkább V. kerület, legalább 20nm-es Dunára néző terasz, amerikai konyhás nagy nappali, új építésű, vagy legalábbis full felújított ház, vadonat új méregdrága bútorok, 1,5m-es HD LED tv, stb...

Én meg csak tátottam a számat hogy ezek lennének az általános igények és azért sír mindenki és csodálkozik, mert ilyen nincs 100.000 alatt?

Arról is volt szó, hogy az egyetemistáknak csak az a lakás jöhet szóba, ami kizárólag az egyetem szomszédságában van. Ha már 1-2 megállóra villamosra kell szállni, az már nem kell, mert "szamóca" helyen van.

Azért vannak ám igények! :D

Ha nekem albérletre volna szükségem viszonylag kevés pénzből, bőven beérném valami külsőbb kerületi, de jó közlekedésnél lévő panellal is.

Szóval kicsit szerintem fel van fújva, ez a nem lehet albérletet találni és az is csak 100.000Ft fölött van téma.

2016. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi nagyon sokszor racsesztunk azzal hogy meg volt beszelve az idopont es elotte kiadtak mert sokan mar foglaloval mennek. Sot csak ugy szabad menni en azt mondom. Vegül 2 honap alatt sikerült úgy hogy ralicitaltunk a masik erdeklodore, es referenciát vittünk előző helyről amit eladtak.most ezt is eladták és újra kezdődött a mókuskerék.de most még nehezebb találni, van 2 hónapunk
2016. júl. 21. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Én 57 éve nem találok. Igaz, nem is kerestem...
2016. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 rittyentö válasza:
Apukam, ez mar olyan kezd lenni mint az allasinterju, nem azert mesz hogy te megnezd a kecot, hanem azert mesz hogy teged nezzenek meg. Ha levizsgaztal elottuk, tied, ugyhogy ossze kell szedni magadat.
2016. júl. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

ugyhogy ossze kell szedni magadat.

De azért előbb a kauciót szedd össze.

2016. júl. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kell csináltatni bérlő minősitést és akkor nem marad le az ember a jó lakásokról. A főbérlők sok helyen már alapkövetelményként kérik és akinek nincs az lemarad :(
2016. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hála istennek soha nem kellett bérelnem lakást, de ez már kezd komikus lenni, hogy mit ki nem találnak.

Mint ahogy valaki írta, az állhirdetéseknél a pofaviziten. Egy 5 perces beszélgetésen hegyezik a fülüket, árgus szemekkel figyelik, hogy a keresztkérdések megválaszolására milyen szavakat használsz és abból következtetnek gyakran tévesen a személyiségedre. Már-már kabaré kategória...

2016. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először is köszi mindenkinek a lepontozást, csak mert szerencsésebb voltam.


Másodszor csak annyit szeretnék írni, hogy azért ez a fene nagy válogatás érthető a tulajok részéről is, hiszen ha sok a jelentkező, akkor megtehetik hogy a legjobbat válasszák, másrészt tulajként te se szeretnél problémás bérlőt (a jó külső mögött is lapulhat valamilyen bűnöző, féktelenül bulizó... stb., akire a szomszédok folyton panaszkodnak, menni peddig nem hajlandó, és ki se teheted egykönnyen).

2016. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!