Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor meghallják a bérbeadók...

Mikor meghallják a bérbeadók a lakhatási támogatást akkor miért nem akarják mégsem kiadni nekünk? Lehetetlen így találni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 11:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom akkor be kéne vallani, h ki van adva a lakás. Ezt pedig lássuk be nem szeretik elég sokan megtenni. Senki nem szereti, ha a NAV érdeklődik, h mit és hogyan. Pedig valóban nagyot kaszálnának sztem a sok albérletet kiadón.

Félreértés ne essék, nem vagyok irigy,csak gyanúm szerint ez áll a háttérben.

2016. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom nem számlaképesek, nem adóznak a kiadás után.
2016. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De hát 130 ért hirdet egy garzont abból már futna adóra nem? Hasonlo lakas van 80-100 ért is.

Mikor rákérdeztünk az adó e a gond mert akkor még esetleg azt a 16 % ot kifizetjük már erre is hajlandóak lennénk. De nem volt aki kikerte magának hogy mit erdeklődök az az ő dolguk. Volt aki azt mondta hogy persze hogy adózik de ő válogat. Aztán inkább olyat válszt aki ek nem kell számla mert az nem problémás. Miért számítunk mi problémásnak ?

2016. júl. 28. 11:39
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha adóznak, akkor az jelenthet még problémát, pl átutalással szeretnék ha fizetnétek a bérleti díjat, még is a számlával havonta át kellene rohangálniuk hozzátok. Vagy pl adóznak de nem adószámos magánszemélyként, így nem tudnak számlát adni, mert a számlavásárláshoz adószámot kellene kiváltani. Vagy félnek, hogy megvonják tőletek a támogatást, és nem tudjátok saját zsebből fizetni a lakást.
2016. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként az adó nem 15%, hanem 29%, mert ha az egymillió forintot eléri évente a jövedelem, akkor a 15%-ra rájön még 14% EHO. Szal, szerintem esélyes, hogy a legtöbb nem adózik, hiába mondja, hogy igen.
2016. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kovpet ***** válasza:
55%

Vagy lehet, hogy nem tudják, hogy hogy kell. Mert soha nem állítottak még ki számlát, soha nem volt dolguk a NAV-val vagy nem tudom.


Vagy van 10 olyan bérlőjelölt, akivel még ennyi gond sincs.

2016. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
mi adózunk, és valóban 29%, ami felháborító. dehát ez Magyarország. ha lakhatási támogatást kérsz, és adózik, akkor is adószámot kell kérnie, számlatömböt vennie, lehet, hogy nincs kedve hozzá (tudom, hogy semmiség, de az emberek ilyenek).
2016. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is túlzás a 15%-ra még a 14% EHO! Jobban jár az ember ha inkább olcsóbban adja ki a lakását - már ha nincs más egyéb jövedelme - nehogy túllépje az egymilliós plafont.
2016. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen, egy számlakiállításhoz már PhD kell.
2016. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
29 százalékot vesziteni a bérleti dijból, az sok. az államnak nem kéne ennyire éhesnek lennie.
2016. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!