Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik most alberletben elnek...

Akik most alberletben elnek es nem atmenetileg, ok mikor nyugdijasok lesznek, hogy es mibol fogjak fizetni a lakhatast?

Figyelt kérdés
Most ahhoz,hogy egy alberletet kivehess csomo mindennek meg kell felelni, bizonyitanod kell,hogy dolgozol,fizetokepes vagy stb.Ez eddig ok,de kesobb egy idosnek hogy fognak kiadni egy lakast? A nyugdij nem lesz olyan sok,vagy majd tobben osszekoltoznek ?
2016. aug. 7. 05:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Én is aggódok, de sokat nem tudok tenni, ez van. Saját helyre nem futja egyelőre, talán idővel majd félre tudok tenni annyit, hogy egy vidéki házat megvegek, hiszen nyugdíjasként már szabadabban mozog az ember.


De azért még vannak lehetőségek:


- Szociális otthnok

- Örökség

- Eltartási szerződés... stb.

2016. aug. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Remelem azert nyugdijaskoromra osszejon egy sajat lakas valahogy... :(
2016. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Megöröklik a szüleiktől a lakasuk vagy tudnak venni.

Csak egy kis szösszenet én is albérletben kezdtem.

19évesen egy szobat bérleltem

20-22 éves korig egy lakast

28 évesen vettem az 1. Lakásom. (2 szobás)

Stb. Most 36 vagyok és 3 db lakásom van , 1 db 2 szobas és 2 db garzon, s egy harmadik garzon épülőben lekötve egy most épülő házban.

Diplomával elég jól lehet keresni ha akar az ember és spórol. De ha visszagondolok 22 éves koromban azt hittem sose lesz lakásom mert az milyen elerhetetlen.

2016. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:
78%

Idősotthon.

Hogy a nyugdíj nem elég? Na és? Majd az otthon bepereli a gyerekeket szülőtartásért. Vagy az unokákat. Vagy az én gyerekeimet, de talán még a tieidet is. Kutya világ lesz itt, koma.

2016. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megemelik a nyugdijkorhatart es senki sem eri meg a nyugdijas kort. 1. Nem lesz lakhatasi, alberletfizetesi problema 2. Az allamnak nem kell nyugdijat fizetni 3. Megsporolnak egy csomo egeszsegugyi kiadast is.

Nem lesz itt semmi problema kerem.

2016. aug. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is.

Akik eddig is dolgoztak, azok halálukig fognak dolgozni, nem fogják megérni az addigra extra magasra emelt nyugdíj korhatárt, tehát az albérletből egyből fekete doboz lesz. Akik meg eddig sem dolgoztak, csak segélyből éltek meg járadékokból, azok ezután sem fognak dolgozni. Ők kapták eddig is az önkormányzati szoc lakást. Na ők nem dolgoztak, és nem is fognak dolgozni, és nem fogják befizetni az állam felé azokat a járulékokat, amikből a nyugdíjakat fizetnék.

Így kb 20 év múlva irdatlan mennyiségű hajléktalan lesz az utcákon. (Főként Budapesten, mert ugye ott jobban van pénz és pazarlás.) A hajléktalan kérdés viszont (nem csak egyenlőre) nem érdekli a politikusokat. Ők úgy vannak vele, ha gyenge vagy nem bírod, kipusztulsz. Tény, sokan választják az alkoholt és a drogot, az egy más témakör.

2016. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!