Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak elméleti kérdés: Ti mit...

Csak elméleti kérdés: Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van kb. 50 millió forintotok (lehet ennél kicsit kevesebb, vagy akár több is, nem az összegen van a lényeg), amit kétféleképpen használhatnátok fel (más lehetőség nincs):

1. Vennétek egy nagy lakást és azt kiadnátok egy magas albérleti díjért.

2. Több kisebb (és persze olcsóbb) lakást vennétek és egyenként kiadnátok őket külön-külön olcsóbban, de összesen kb. ugyanannyiért mint az első esetben.


Mindkét esetben lenne saját lakásotok ahonnan nem akarnátok elköltözni.



2016. aug. 21. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
A második megoldást választanám, bár megjegyzem, hogy olyan sok kisebb nemigen telne ki belőle, Budapesten legfeljebb 2-3.
2016. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha inkább 100 ezres egyetemvárosokban (Pl. Szeged, Debrecen, Pécs, Győr stb.) vennél kisebb lakásokat?
2016. aug. 21. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagy, exkluzív lakást nem hiszem, hogy könnyű úgy kiadni, hogy folyamatosan lakjon ott valaki. Azzal meg nem szeretnék foglalkozni, hogy folyamatosan keressem a vendégeket.

Sok embernek sem adnám ki a nagy, drága lakást, mert úgyis csak lelakják.

Inkább kisebb lakásokat vennék, azokat könnyebb kiadni.

2016. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

"Ti mit tennétek ebben a helyzetben?"

Elkezdenék gondolkodni, hogy mit rontottam el, hogy nincs annyi eszem, hogy be tudjam önállóan fektetni a megkeresett millióimat!

2016. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Több kisebb. Likvidebb is, könnyebb is kiadni.
2016. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

1.


Több lakással a gond is több.

2016. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem pont 50 millióm volt ház eladas után amit örököltem. 3 lakást vettem rajta.de olyan szinten bánom már. Folyton baj van a bérlőkkel.vagy nem fizet, vagy elmegy lelep, a legtöbb olyan koszt hagy maga után, összeszegelik a falat a parkettát, a falat lehanyta az egyik. És a kaució semmire sem elég. Belefáradtam most árulom őket. Igen ám de nem olyan könnyű eladni őket főleg úgy hgy bukni nem akarok rajta. Jól gondold meg lakásba fektetsz e.
2016. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
2 felújításra szoruló házat vennék, megcsinálnám, eladnám.
2016. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem pottyant az ölembe pénz és a páromnak sem. Hitelre vettünk két kisebb lakást. Egyet az álmainkhoz, egyet pedig az álmainkért. :)

Az elsőbe beköltözünk, a másikat pedig kiadtuk. Utóbbi megtermeli a kettő lakás hiteltörlesztőit összesen, így gyakorlatilag két lakásunk lesz minimális befektetéssel.

Sokan lehülyéztek minket a kezdetekkor, de egyelőre úgy néz ki ez bejön.


Összességében én nem költenék 50 millát lakásra. Felújítanám szépen a sajátomat és egy kisebbet vennék jó helyen egy menő, őrzött lakóparkban, amit bármikor ki lehet adni egész jó áron.

2016. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább eladnám a mostani lakásomat és megvenném az igényeimnek minden téren megfelelő kertes házat, így körülbelül maradna 40 millióm. Most az ingatlanpiac a csúcson van, ezért most nem fektetnék ingatlanba. Inkább valami rövidebb lejárú dologban megforgatnám vagy szántóföldbe.


(Egyébként jó eséllyel 3 kisebb lakásból több jövedelmed lenne, mint 1 nagyból ugyanazzal a beruházási költséggel)

2016. szept. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!