Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ebben a helyzetben...

Mit tegyek ebben a helyzetben ha ilyen eset áll fenn a lakotárssaim és a párom közt?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet a következö: elég messze lakunk a párommal egymástol és sajnos csak kéthetente tudunk találkozni, ami azt jelenti, hogy ilynekor itt tölt nálam 2-3 napot, ami havi szinten olyan 5-6 nap. Nyilván ilyenkor ö is letusol nálam fogat most, meg wc-t használ.. Tegnap az egyik lakotársam irt egy üzenetet nekem, hogy heti max egy alkalommal lehet nálam vagy ha többet van itt, akkor szálljunk bele a rezsibe. Ezt én nem tartom jogosnak, mert nem hiszem, hogy attol mert a barátom letusol pár alkalommal annyira megugrott volna a rezsi költsége..Nagyon ideges lettem és felhivtam a tulajt és megkérdeztem, hogy ez gondot okoz e a rezsielszámolásánál..elmeséltem ugyanigy, hogy mennyit van itt.. a tulaj azt mondta, hogy ez nem jelent gondot.Hozzátenném, hogy én sem tartozkodom a lakásban a honap minden egyes napjná, mert pl. amikor szabadnapos vagyok, akkor haza szoktam utazni a szüleimhez, ami szinte egyenlö arányban van azzal, amit akkor a párom itt "elfogyaszt". Holnap jön megint a barátom és itt lesz 3 estét, utána elutazunk pár napra.. attol félek, hogy nekem kavarnak addig valami sz.rt a többiek illetve van egy uj lakotársunk akivel hálisten jol kijövök és öt is ellenem forditják.. a szemembe nem merik megmondani a dolgokat, hanem cetliket hagynak meg facebookon keresztül üzengetnek..mit tegyek? nem is nagyon találkozok velük, hogy ezt megbeszéljem velük, mertén is dolgozom, meg ök is..

2015. júl. 16. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesirási hibákért...
2015. júl. 16. 21:23
 2/6 anonim ***** válasza:
keress normális lakótársakat!
2015. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Onnantól fogva, hogy a tulajjal is egyeztettél, nem hiszem, hogy sokat kéne ezzel foglalkozni.


Esetleg elkezdheted sz*vatni, hogy amikor ő fürdik, akkor nézed a vízóra állását, és jegyzeteled, hányszor húzza le a wc-t, esetleg a szobájában mennyit ég a villany.


Tudok még agyalni hasonló válogatott válaszcsapásokon, ha még kell muníció.

2015. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
engem is zavarna ha valaki idegen ott mászkál napokig, kényszerből mondhatta hogy akkor legalább fizess többet kicsit
2015. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Normális helyeken ez úgy megy, hogy ELŐRE megbeszélitek a lakótársakkal, hogy hogyan viszonyultok egymás vendégeihez!

Mi az az ott töltött idő, ami belefér, és mi az, ami zavaró és többletfizetést igényel!

Nem a tulajjal kell ilyen esetben egyeztetni, mert neki csak az a lényeg, hogy egyben befolyjon a rezsire a pénz.

Az, hogy ti ezt hogy osztjátok fel, rajtatok áll.

2015. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Havi szinten 6 nap, az pont a 20%-a annak, amennyit a többiek ott tartózkodnak. Én nem akadékoskodnék a megnövekedett rezsi miatt, de van akit ez jogosan zavarhat. Nem csak a pénz, hanem a plusz 1 ember. Költözéskor illik az ilyen dolgokat tisztázni, elkerülhetőek az ilyen problémák.
2015. júl. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!