Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van abban a helyzetben, ha...

Mi van abban a helyzetben, ha valaki albérletben él és hirtelen kirúgják a melóból? Hogyan fizeti ki a hó végén, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Ha például egy albérlet 80ezer forint, de te gyári melós vagy aki épphogy keres ennyit, aztán kirúgnak a hónap vége fele és nem kapsz fizut, ezáltal nem tudod kifizetni az albérletet. Na ilyenkor mit kell csinálni? (nem vagyok ilyen helyzetben, de most mindenféle kérdést felfogok tenni az albérlettel kapcsolatban, mert valaha oda szeretnék menni...)

2015. dec. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bérlő vagy bérbeadó szempontjából mi van ilyenkor? Gondolom, bérlő... Nos, amikor valaki albérletbe költözik, szoktak tőle kérni 2-3 havi kauciót (letét). Az pont az ilyen esetekre (is) jó- addig meg tudsz munkát keresni... Meg aztán

1- ha hó végén rúgják ki, attól a fizetést még megkapja

2 - ha jogosult álláskeresési járadékra, akkor szinte "veszteség nélkül" tud továbbhaladni, amíg állást talál...

A lehúzóknak, kötözködőknek: jó, igen, tudom, az álláskeresési kevesebb, stb...

2015. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kérnek kauciót legalább két havit. Tehát ki veszel egy lakást és ki fizetsz be költözéskor két havi lakbért kauciónak plusz az adott havit. Tehát ha ilyenben gondolkodsz 3 havi lakbérrel kell előre rendelkezned. Probléma esetén a bérbeadó a kauciót vagy annak részét visszatartja. Viszont ha ki költözöl és nem volt gond ez az összeg visszajár.
2015. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha én albérletbe megyek tegyük fel Júniusban és beadok 3 hónapra elég pénzt és utána ugyanúgy fizetem minden hónapban, de kirúgnak például Augusztusban akkor Augusztustól folyamatosan van 3 hónapnyi befizetett pénzem és addig kereshetek másik munkát? Tehát ez az összeg, amit az elején befizetek folyamatosan biztosítja magát?
2015. dec. 23. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából (első vagyok)... De a kauciót nem csak ilyen miatt szokták kérni, hanem azért is, mert pl. ha valami összetörik a lakás berendezéséből (szék, asztal), akkor az a kaucióból jön le vagy berúg az albérlő és leönti a falat vörösborral, akkor újra kell festetni, stb.

Szóval, ha "problémás" a bérlő, akkor az is lehet, hogy csak 1 havi kaució marad meg erre a célra...

2015. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van, ha találsz munkát, míg tart az álláskeresési, akkor nincs gond, ha tovább tart egyezkedni kell a bérbeadóval, a kaució nem erre van elsősorban, de ha rendes, akkor megbeszélhetitek, hogy mondjuk egy havit lelaksz, az egészet tuti nem engedi, ha egy csöpp esze van. Persze, ha júniusban költözöl és már augusztusban gond van, akkor kirak szerintem egyből és keres egy stabilabb bérlőt.

Másik lehetőség, hogy szépen visszacuccolsz azonnal mondjuk a szüleidhez és ha találsz melót, akkor keresel új albit.

Mellesleg, ha épphogy keresel annyit, amennyi a bérleti a díj lenne, akkor NEM bérled ki azt a lakást, hanem keresel egy kiadó szobát, amit meg tudsz fizetni!

2015. dec. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha mondjuk kötsz egy éves szerződést és előbb válsz fizetésképtelenné, akkor a legtöbb szerződés szerint bukod a kauciót vagy egy részét. Ezt is kalkuláld bele.
2015. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Augusztustól folyamatosan van 3 hónapnyi befizetett pénzem és addig kereshetek másik munkát?"


Ez nem így szokott lenni. Szerződésben megadják a kiköltözés időtartamát, ami általában 1 hónap. Pont ezért szokták leírni azt is, hogy a kaució nem lelakható, mert neki biztosítani kell magát az egyéb károkra, elmaradt számlákra is.


De én is csak azt tudom mondani, hogy aki nem tud több havi plusz albérletet kifizetni munka nélkül, az inkább béreljen csak egy szobát, és tegyen félre, akkor nem kerül ilyen kellemetlen helyzetbe.

2015. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!