Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 18 évesen, első éves egyetemis...

18 évesen, első éves egyetemistaként kivel menjek lakást/szobát nézni?

Figyelt kérdés
Szülővel nagyon gáz lenne? Inkább kérjem meg az egyik barátom?

2016. aug. 21. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Inkább szülővel, mert komolyabban fogják venni, egyáltalán nem gáz; egy felnőtt többet látott tapasztalt; de barátoktól, ismerősöktől is lehet érdeklődni, mi fontos, mi legyen a szerződésben, bejelentkezhetsz vagy nem engednek...... és még ezernyi dolog. A szüleid meg biztosan szeretnék látni, hogy hova mész és pláne ki adja ki a lakást, kell e ügyvéddel a szerződést átnézetni, és mit is mondasz, vagy mit ne mondjál a tulajnak......

Egy hasonló cipőben járó 18 éves hasonlóan van ezekre felkészülve mint te, talán tisztelet a kivételnek, mert biztosan van.

2016. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Nem adnám ki szülők nélkül, hiszen ők fogják fizetni gondolom. Nálunk az egyetemistákkal jött szülő is. Abszolúte nem ciki, sőt.
2016. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Aktuális a kérdés.

Elsőéves egyetemista leszek, előző héten voltam két különböző időpontban 2 albérletet megnézni, ahova mind a kétszer a SZÜLEIMMEL mentem. Számomra fontos, hogy anyámék lássák, hogy esetlegesen hol fogok lakni, kivel, mennyiért, és tájékozódjanak az árakról + a megnézendő albérlet tulaja lássa, hogy komoly albérlő vagyok, tisztában legyen azzal, hogy rendszeresen tudom majd fizetni (hisz még nincs munkám) stb.


Egyébként a két albérlet amit velük megnéztem nem jelentett problémát vagy hátrányt, így komolyabban is vettek talán egy picivel. Végül a másodiknál döntöttem, egy csajszival fogok lakni aki a lakótársam+a ház tulaja is egyben, és megnyugtató volt neki hogy van anyagi hátterem + rendes szüleim.


Nyugodtan menj a szüleiddel!

2016. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!