Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogi segítségben valaki? Ha...

Jogi segítségben valaki? Ha van egy társasházi lakás amiben 11 lakás van és abból egy bérlő aki mozgássértült? Többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Tehát 11 lakás van és egy mozgássérült bérlő aki nem tud lemenni a rokkantkocsival a lépcsőn, emiatt rámpát kell felszerelni, de ezt rossz oldalra akarják kivitelezni.


Ez esetben arra, hogy a jó oldalra kerüljön a rámpa elég ha 5 tulajdonos aláírása megvan, plusz 3 bérlőé akik közül az egyik a használó lenne?



2016. szept. 6. 21:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgyértem aláírások, címmel, személyigazolvánnyal külön oszlopban a bérlők külön oszlopbana tulajdonosok, tehát összesen 8 ember.
2016. szept. 6. 21:41
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

El kell olvasni a társasház alapító okiratot, abból kiderül, hogy vitás helyzetben mi a teendő.

Bérlőknek nem túl sok szavazati joga van, tulajdonosok kellenek a döntésekhez.

2016. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Egy 11 lakásos társasházban 5 tulajdonos aláírása az még kisebbség.

Másrészt a mozgássérült bérlő lakásának a tulajdonosa kezdeményezte a rámpát? Mert a bérlőknek nincs joga átalakítást kezdeményezni. Mindenki csak a saját tulajdonával rendelkezhet, a bérleményével nem. Azt csak használhatja a szerződésnek megfelelő mértékben.

2016. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

# 3


A mozgássérült lakás tulajdonosa az önkormányzat, és azt mondták állítólag, hogy őnekik semmi közük hozzá eza társasház dolga (szóval lepattintották az öreget)

A héten még két tulajdonos aláírása meglesz, az egyik már folyamatban.

Az már úgy elégnek kell legyen nem?

2016. szept. 7. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
pedig az önkormányzatnak kellene intéznie
2016. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A rámpát én kezdeményeztem mint tulajdonos, mert egyrészt így elkerülnek az ablakom elől a szemeteskukák a folyosóról, másrészt az öreg sem esik le a lépcsőn minden héten.
2016. szept. 7. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Most akkor te vagy a tulajdonos vagy az önkormányzat?
2016. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a rokkant vagyok hanem a szomszédja!

Én tulajdonos vagyok a saját lakásomban ez pedig társasház.

A rokkant öreg önkormányzati bérlő.

2016. szept. 7. 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Hogy tud egy rámpa rossz oldalra kerülni? Mitől rossz vagy jó? Egyébként a közös képviselővel egyeztess, ő tud minden ilyen kérdésben segíteni.
2016. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kész! Elvileg siker!


Úgy került volna rossz oldalra, hogy a kétszárnyas kapu egyik szárnya van rendszeresen használva, azon járnak ki be, a másik "paszív".

Ha oda kerül, ahol ki be járunk, az egyrészt kényelmetlen, mert ez nem a klasszikus mozgássérült rámba, nem lift, hanem ilyen felhajthatós deszkát kell elképzelni vaskeretbe és akkor állandóan hajtogatni kéne így meg maradhat lehajtva és senkit nem izgat.

A másik meg az, hogy akkor a passzív oldalon ottmaradnának a szemeteskukák, amik baromi büdösek, a folyosóra meg ablakok, bejárati ajtók nyílnak, persze ez az első emeletieket nem nagyon érdekelné.

Így viszont mindenki boldog, mert a kukák emiatt kikerülnek a lépcsőház mögötti belső udvarra.

2016. szept. 9. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!