Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben a kiadó a bérlővel...

Albérletben a kiadó a bérlővel kell hogy egy lakásban lakjon?

Figyelt kérdés
Régebben emlékszem hogy a nagyanyámnak volt kiadó szobája egy 2 szobás panellakásban amikben általában egyetemistákkal lakott. Én 2 év múlva érettségizek, utána egyetem, és csak így beugrott, hogy ha az albérletet választanám, nekem is a kiadóval kellene laknom? Vagy ez a kiadótól függ?

2016. szept. 16. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Továbbá ha pl. 60 ezer forint az albérlet, és ketten költözünk oda, akkor feleződik az összeg vagy fejenként kell befizetni?
2016. szept. 16. 15:47
 2/4 xswerdy ***** válasza:
84%

Jogilag az albérlet azt jelenti, hogy egy főbérlőtől bérelsz, aki tehát maga is bérlő. Így jogilag ide tartozna az is, ha az egész lakást béreled, és az is, ha egy szobát olyas valakitől, aki maga is bérlő. De ez nem túl jellemző.


A köznyelv albérletnek szokott nevezni minden bérleti jogviszonyt, ami piaci alapon történik, tehát ha nem az önkormányzattól bérelsz nyomott áron.


A valóságban előfordul az is, hogy a tulajdonos ad bérbe 1-2 szobát, úgy, hogy ő is ott lakik, meg az is, hogy az egész lakást bérelik mondjuk diákok. De az első verzióban sem csak öreg nénik adnak ki szobát, van, aki az egyetemista gyerekének vesz egy több szobás lakást, és a többi szobát kiadják évfolyamtársaknak (esetleg abból törlesztik a hitelt).

2016. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem lakik ott a tulaj. Ez ma már ritkább. De ha keresel lakást, a hirdetésből ez úgy is kiderül. Ha ott lakik a tulaj, akkor úgy hirdetik, hogy szoba kiadó.
2016. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Találsz olyat is ahol a tulaj ott lakik és kiadna egy vagy több szobát.

Meg olyat is ahol nem lakik ott és az összes szobában bérlők vannak.

Mindenki döntse el melyik a jobb neki. Persze nem lehet így eldönteni mert mindegyik emberfüggő. Én mindkettőt szükségmegoldásnak tartom.

2016. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!