Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletről vélemény, legfőbb...

Albérletről vélemény, legfőbb tudni valók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi. Több mint 3 éve vagyunk együtt a barátommal, másfél éve együtt is lakunk. (Szülőknél) Most már úgy érezzük hogy szeretnénk elköltözni ketten. Együttéléssel abszolút nincs problémánk jól kijövünk, nincs veszekedés. Szívesen csinálom a házimunkát takarítást stb. Mondjuk alapból is elég rendszerető vagyok. Néha főzőcskéztem is bár abban még egyenlőre nincs nagy tapasztalatom. Szóval abban biztosak vagyunk hogy menne a dolog.

Az anyagi dolgok már viszont nem biztos. Én még iskolába járok, 1 évem van már hátra, de aztán még szeretnék tanulni valamit ami megint 1 év. Így aztán én olyan 40 e forinttal tudnék beszállni a keretbe, mert az minden hónapban megvan. Olyan másfél év múlva ez nőne 60-70 ezerre. Párom 200 e körül keres, neki van egy jó, biztos munkahelye.

Szóval ez olyan 240 e Ft havonta, egy darabig legalább is. Szerintetek ez elég kettőnkre megélhetés szempontjából? 35 Ft körül van az albérlet, egyikünk sem nagy igényű, de azért normálisan szeretnénk étkezni legalább 2 naponta főzni , meg megfagyni sincs kedvünk. Ilyen étterem meki stb az kizárva, nem szeretjük, max 3-4 havonta megyünk el moziba vagy valahova. Szerintetek érdemes lenne belevágni?

Illetve még szeretném ha leírnátok, a legfőbb tudnivalókat az albérletről, miket kérdezzünk a tulajtól, mikor nézzük a lakást.. meg ilyesmi alap dolgok amire érdemes odafigyelni, hogy ne vágjanak át.


Illetve, milyen lakásba érdemes menni garzon(távhős) vagy 1 és fél szobás (gázkonvektor) melyikkel járnánk jobban ?


Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 3. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Igényektől függ, de ilyen összegek mellett ki kell hogy jöjjetek.

Elsősorban kérdezzetek rá a kaucióra, mennyi a közös költség, ez mit takar, lesz e valami felújítás(mert akkor valszeg nő a közös költség is)vagy hogy egyedi mérős e a lakás.A szerződésíráskor érdemes beleírni a szerződésbe az órák állását(érdemes a beköltözés napján megírni)meg hogy mi volt az elbérletben, illetve mit visztek ti.Kérjetek bizonylatot(sárga csekkről, amit letépnek, ha ez nicns akkor ne is menjetek bele) az eddigi fogyasztásról, hogy mennyi volt a gáz, mennyi víz, nehogy kiderüljön, hogy az alacsony rezsi havi 40 ezer forint gázt jelent.Elektromos fűtést én nem javasolok.

Nagyjából ennyi.

2016. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok, hogy ennyire olcsó - 35 ezer - az albérlet?? Nettó 240 ezerből egyébként még kisgyereket nevelőknek is ki kell jönniük, ha nem is dőzsölnek.
2016. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Borsod-megye kisváros, itt 30-40e max az albérlet, ez a normál kategória
2016. okt. 3. 21:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi a hasznos tanácsot :)
2016. okt. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!