Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Pénteken megyek megnézni egy...

Pénteken megyek megnézni egy albérletet. Most vennék ki lakást életemben először és egyedül megyek. Mire figyeljek? Miket kérdezzek?

Figyelt kérdés
A tulajdonossal lett megbeszélve a találkozó,ingatlanos nem lesz.60 négyzetméteres,7. kerületi lakás.Miket nézzek meg alaposan,miket kérdezzek?Hogy működik pl. a rezsi fizetése?Internet/TV szolgáltatót én választok,és olyat amilyet akarok?Ha kifizetem a kauciót,de csak 25-én költözök be,akkor ugye onnantól indul a hónap,fizetés szempontból?Az olyan változásokat,hogy szeretnék felrakni egy zuhanyfüggönyt meg egy szúnyoghálót jeleznem kell?Meg szokták engedni?(Ha zavarná abba is benne lennék,hogy ha elköltözök saját költségre vissza csináltatom pl. a karnis miatti lyukakat.)Nagyon félek hogy ne legyek átvágva.Nagyon tetszik a lakás,de amúgy van egy fura dolog.Kb. 5-6 hirdetés van róla,egy a tulaj saját hirdetése,a többi ingatlanos.A tulaj X összeget kér,2 havi kauciót,és 20-ától lehet költözni,de két ingatlanosnál meg X+40000 az összeg,3 havi kaució és november 5-ei költözés.Most akkor melyik az igaz és miért csinálják ennyire össze-vissza?

2016. okt. 4. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Lehet azért van többféle hirdetés mert az ingatlanos hirdetésekbe benne van az ingatlanközvetítő díja, illetve lehet h azóta a tulajdonos változtatott a feltételeken.

Mindenképpen a tulajdonost próbáld meg felhívni közvetlenül, úgy jobban jársz.

A tulajjal kell megbeszélned h mikor szeretnél beköltözni és h az neki jó-e. Elvileg onnan kell fizetned mikortól kulcsot kapsz, ha te 25-én szeretnél és ez jó a tulajnak is akkor elég akkortól fizetned, ez a ti megállapodásotok kérdése csak.

Zuhanyfüggönyt meg szúnyoghálót megemlítheted neki, biztos, hogy meg fogja engedni.

A rezsi fizetés általában úgy szokott lenni h minden hónapban megadott időpontban bediktálod az óraállásokat, majd amikor ez alapján jön a számla a tulaj megmutatja neked és kifizeted a tényleges fogyasztást.

Tv/internetet általában a bérlő a saját nevére köti, bármilyet, ami az adott háztömbben elérhető.

Nézd meg milyen állapotban van a lakás, kérdezz rá a rezsi költségekre, fűtés típusa, bútorok maradnak-e, mit tartalmaz a kaució, mik a kiköltözés feltételei - hány nappal előbb kell szólni mindkét részről ha valaki esetleg szeretné felbontani a szerződést? Az óraállásokat rögzítsétek beköltözéskor h ne legyen belőle vita. A szerződést olvasd el rendesen és ha valami nem tiszta akkor kérdezz. NAgyjából ennyi.

2016. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2016. okt. 4. 13:53
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Hát nagyon változó. Én mondjuk egy ilyen hirdetésnél azért kicsit elgondolkodnék, hogy nem átvágás - e így, hogy többféle verzióban is fent van.

Az is lehet, hogy TV-internet van a házban, akkor olyat kell választanod, ami elérhető a környéken, mert vannak még olyan szolgáltatók, amik nem elérhetőek mindenhol. Én a XII. kerületben egy évig net és tv nélkül voltam, mert nem volt semmilyen kiépítve. A mostani albérletemben pedig olyat választottam, amilyet én szerettem volna, az én nevemre szól, tehát ha költözöm, akkor viszem magammal, ebbe bele sem szólt a tulaj.

Mi úgy csináltuk, hogy megnéztük, délután visszaszóltunk, hogy szeretnénk kivenni, rákövetkező héten kötöttük a szerződést, amikor letettük a kauciót és az akkori havi bérleti díjat. Minden hónap 10-én jön a tulaj személyesen a bérleti díjért és a közös költségért, a rezsit akkor fizetjük, amikor megkapjuk a számlát.

Mi megkérdeztük, hogy fúrhatunk, faraghatunk - e, nem volt akadálya.

2016. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

[link]


szerintem érdemes átolvasnod


A többféle hirdetés miatt én javasolnám, hogy kérd ki az ingatlan tulajdoni lapját ( azt hiszem 1500 ft, a földhivatalban kikérheted) - és akkor egyértelműen látod, hogy ki a tulajdonos, csak a lakás tulajdonosával kössél szerződést és csak neki fizess kauciót. Egy függöny felszerelését biztos megengedik. Egyedül fogod bérelni?

2016. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
1000 forintért már neten - ha van ügyfélkapud - kikérheted a tulajdoni lapot. Csak a pontos címet kell megadni.
2016. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Igen egyedül.Sajnos nincs ügyfélkapum,de holnap vagy péntek délelőtt meg tudom csináltatni.Mennyi idő azzal megszerezni a tulajdonlapot?
2016. okt. 4. 19:51
 7/16 A kérdező kommentje:
*tulajdoni lapot
2016. okt. 4. 19:52
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

[link]


Ha van ügyfélkapud és bankkártyád - hogy az 1000 forintot kifizesd online - akkor 5 perc. Tapasztalat, már én is kértem le...

2016. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi a fenének tulajdoni lapot lekérni?? Teljesen hülyeség és felesleges.
2016. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Akinek sok kidobandó pénze van természetesen ne csekkolja le a tulajt.


Nézel te híradót, olvasol sok százezer forinttal átcseszett bérlőkről utolsó???

2016. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!