Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan fedhető fel a főbérlő...

Hogyan fedhető fel a főbérlő (tulajdonos) kiléte?

Figyelt kérdés
Van egy albérlet hirdetés, ami nagyon megtetszett, de jelen körülmények között nem tudnám fizetni. Azonban egy év múlva valószínűleg már sikerül elvégezni az iskolát, ezáltal jobb egzisztenciát teremteni magamnak. A probléma, hogy közvetítő által meghirdetett lakásról van szó, tehát nem valószínű, hogy kérésre kiadnák a tulajdonos adatait. A kép alapján sikerült betájolni a lakást, utca, házszám, emelet ismert. Hogy lehetne kideríteni a tulajdonos adatait, hogy később megkereshessem? Tudom, hogy rengeteg jó lakást találhatok még addig, de ez több szempontból is ideális nekem, ezért nem szeretném, hogy kicsússzon a kezeim közül.
2016. okt. 18. 03:21
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

1. A tulajdonost nem tudod kideríteni, gondolom, nem véletlen, hogy nem adja meg, nem szeretné, ha emiatt zaklatnák.


2. Azt remélhetöleg te sem godnolod komolyan, hogy egy kiadó lakást egy évig üresen fenntart neked bárki is, mert akkor esetleg kiveszed majd.


3. Mindenképpen értlemesebb, ha elöször elvégzed az iskolát, és ha lesz elegendö pénzed, akkor az akkori ajánlatok közt keresel magadnak valamit.


(4. Remélem, az iskola, amit végzel, n nem egyetem, mert ilyen értelmi szinttel igen szomorú dolog lenne)

2016. okt. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha üres lesz a lakás 1 év múlva akkor hirdetni fogják, ne aggódj.
2016. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

EZ így butaság. Annak az esélye h pont 1 év múlva épp kiadó lesz a lakás amikor te végzel az iskolával kb 0, úgyhogy felesleges az egész kérdésfeltevés is. Lehet h most valaki beköltözik 4 évre, akkor te addig nem keresnél másik albit és várnál erre a lakásra?

Ha meg már beköltözöl máshova gondolom nem fogsz egyből ugrani és átköltözni ide ha ez felszabadul.

Ráadásul még nem is láttad a lakást, lehet h vannak olyan hibái amik a képen nem látszanak de neked nem tetszene. Max annyit tudsz tenni h odamész megnézni a lakást és beszélsz a tulajjal, de én teljesen értelmetlennek gondolom ezt.

2016. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Honnan jött ez a kis buta elgondolás neked?

És akkor most neked tett szívességből bukjon a tulaj havi több tízezer forintot 1 éven keresztül? Jó vicc.

2016. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Állj, állj, ÁLLJ! Úgy látom itt hatalmas félreértések vannak kibontakozóban.


1) Azért nincs érdemi elérhetőség megadva, mert ingatlaniroda hirdeti. Nekik érthető módon nem érdekük, hogy az ő közvetítésüket megkerülve kapcsolatba tudjak lépni a tulajdonossal.


2) Szó se róla, hogy ilyet elvárnék. Nem is értem honnan a feltételezés. Csupán arról van szó, hogy nem mindenki van évekig ugyanabban az albérletben, elképzelhető, hogy ha jelzem a tulajnak az érdeklődésem, akkor gondol rám, ha majd a jelenlegi lakó kikiöltözik.


3) Nem arról van szó, hogy kizárólag ebbe a lakásba vagyok hajlandó költözni. Egyszerűen csak nem tudom elképzelni, hogy találnék ideálisabbat.


4. Erre inkább nem is reagálnék.

2016. okt. 19. 22:47
 6/6 xswerdy ***** válasza:
78%

Ki tudod deríteni az ingatlannyilvántartásból a tulajdonos kilétét. Már amennyiben tényleg pontosan beazonosítottad a lakást. Online 1000 Ft a lekérdezés. A postacíme szerepelni fog a kivonaton, legalábbis az, ami a földhivatal számára ismert (lehet, hogy elköltözött, mióta a lakást vette, és ezt nem jelentette be).


De bedobhatsz a postaládába is egy cédulát, az talán eljut hozzá.


Esetleg megnézheted, hogy hirdeti-e közvetlenül is a lakást, ha a fő paraméterekre rákeresel, lehet, hogy megtalálod a saját hirdetését is, esetleg hátrébb a listában, fényképek nélkül, stb.


De amúgy ha valaki csak ügynökön keresztül hirdet, akkor valószínüleg nem akar/tud személyesen foglalkozni az érdeklődőkkel, iylenkor szerintem ezt illik tiszteletben tartani, és nem keresni.

2016. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!