Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe mentünk, ahol a...

Albérletbe mentünk, ahol a tulaj nem engedi állandóra a bejelentkezést. Az új törvény az, hogy nem létesíthetünk ideiglenes lakcímet, amíg nincs állandónk. Na most az én kérdésem:aki albérletre van szorulva, hogy legyen állandó lakcíme?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 10:02
 1/10 anonim válasza:
0%
valahonnan csak "jöttél" te is... szüleid lakása? Olyan nincs, hogy valakinek soha nem volt állandó lakcíme. Amúgy a tulajnak igaza van. Én sem engedném meg állandóra bejelentkezni az albérlőimet.
2010. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen jöttem valahonnan.a szüleim házából,amit kénytelenek voltunk eladni.így megszűnt az állandó lakcímem.
2010. márc. 29. 10:48
 3/10 A kérdező kommentje:
én nem azért vagyok felháborodva mert nem engedi meg a tulaj az állandót.kb 2 hete vezették azt be,hogy nem lehet csak ideiglenes/tartózkodási lakcíme az embernek.most csak akkor létesíthet ilyet,ha van állandója.a rég lakhelyemről már kijelentkeztem,most "lakcím nélküli vagyok",
2010. márc. 29. 10:53
 4/10 anonim válasza:
Én is ilyen helyzetben vagyok.Eladtuk a lakást ahol szüleimmel éltem, most albérletben vagyunk és épp a napokban szeretnénk bejelentkezni ideiglenesen.Szóval akkor nem is lehet?! Ez egy nagy baromság!Honnan "vegyek" állandó lakcímet? pfff
2010. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na ez az.már megint valami idióta törvény.nem értem hogy képzelik.
2010. márc. 29. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Irni kell az állampolgári jogok biztosának egy panaszlevelet,s majd intézkednek azok.
2010. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már nem létezik olyan, hogy állandó lakcím. 2009 óta!! Csak a köztudatban ez maradt.. A területileg illetékes jegyzőhöz kell elmenni. Lakóhely van, és tartózkodási hely..én tavaly nyáron költöztem másik városba, Igaz nekem van "állandó" és tartózkodási címem is..de a lakcímkártyámra már az lett írva, hogy Lakóhely..nem pedig az, hogy állandó lakhely..és itt egy cikk ezt is érdemes elolvasni ezzel kapcsolatban..Így szól a cikk:


"Volt anyósomékhoz vagyok állandóra bejelentkezve,de már el váltam és nem lakom ott 9 éve. Szeretnék onnan kijelentkezni (mindenképpen),de állandóra máshova

bejelentkezni nem tudok,legfeljebb ideiglenesen.(Most albérletben lakom) Lehetséges az,hogy csak ideiglenes lakcímem legyen,állandó pedig-egyenlőre-nem?"



Az állandó lakcím - ideiglenes lakcím fogalmak a hivatalos nyelvben már nem élnek, csupán a köznyelvben maradtak fenn. A hatályos jogszabályok a "lakóhely", illetve "tartózodási hely" kifejezéseket használják. Lakóhelyéről és tartózkodási helye megválasztásáról mindenki maga dönthet.



A Magyar Köztársaság területén élő, és a lakcímtörvény hatálya alá tartozó polgár köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni, ezt nevezzük lakcímbejelentésnek.



A lakcímbejelentéshez a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulása szükséges. Fontos tudni, hogy a lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Érvénytelen a bejelentett lakcímadat, ha a polgárnak a lakás használatára vonatkozó joga jogerős bírósági vagy hatósági határozat alapján megszűnt és a határozatot végrehajtották, továbbá, ha az illetékes települési önkormányzat jegyzője megállapította, hogy a polgár bejelentett lakcímadata nem valós.



A tartózkodási hely létesítését, illetve megszűnését a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél kell bejelenteni, de a polgár tartózkodási helyének megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is bejelentheti. A tartózkodási helyet - annak bejelentésétől számított öt éven belül - a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismét be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye e törvény erejénél fogva megszűnik. Dr. Kiszely Noémi

2010. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a bérelt lakás is lehet "állandó lakcím" (mai nevén: lakóhely). A törvény értelmében a lakó (bérlő) önmaga dönt, hogy a lakcímét lakóhelyként vagy tartózkodási helyként jelöli meg (a népnyelvben: állandó vagy ideiglenes lakcím, ez utóbbi esetben valahol másutt kell lennie egy lakóhelynek, mert a tartózkodási hely önmagában nem értelmezhető).


Közkeletű tévedés, miszerint a lakás tulajdonosának mérlegelési joga van, hogy milyen cím bejelentését engedélyezi, vagy hogy engedélyezi-e egyáltalán a bejelentkezést. A lakcímbejelentés mindenkire nézve kötelező, azt a tulajdonos nem jogosult megakadályozni.


A bérelt lakás bérlője a törvény szerint "szállásadónak" minősül, így a lakcímbejelentő "szállásadó" rovatát önmaga saját nevében aláírhatja, és nincs szükség tulajdonosi aláírásra. Sajnos ezt sok hivatal félreértelmezte idáig. Szerencsére 2013. március 1-től életbe lép egy törvénymódosítás, miszerint egyáltalán nincs szükség a "szállásadó" aláírására, ha a bérlő két tanúval aláíratott bérleti szerződéssel rendelkezik.

2013. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!

A 8. hozzászóláshoz tudna valaki linkelni egy hivatalos ide tartozó jogszabályt?

2013. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetesen.


[link]


27/A. § (3)

2013. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!