Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a főbérlő nem hajlandó...

Ha a főbérlő nem hajlandó megjavittatni mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nincs villany a szobában amit bérlek, a főbérlőnek hiába szólok, nem érdekli. Hová lehetne jelenteni? Kitől lehet segitséget kérni?
2016. okt. 24. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Mit jelent hogy nem reagál , a szerződésben mi vonatkozik erre az esetre ?
2016. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A: megbeszéled,hogy te fizeted,de annyival kevesebbet adsz a kövi hónapba.Ezt vagy elfogadja vagy nem..

B: elköltözöl és legalább megszabadulsz egy ilyen le..arok mindent embertől.

2016. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

"nincs villany"


Ez alatt pontosan mit értesz? Kiégett a villanykörte? Egyáltalán nincs villamos áram a szobában?

2016. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a szobában nincs villany, kintről egy hosszabiton, vezettem be az áramot, fent a mennyezeten a lámpa be sincs kötve, a kapcsolóhoz, a többi részen a konnektorok nem müködnek. Ha nagyobb terhelés van, pl porszivó, számitógép stb, azonnal levágja a biztosítékot. Albérleti szerződés nincsen. Nem akar adózni a főbérlő..
2016. okt. 24. 19:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá, és ez így neked is jó?

Ebben az esetben mégis mit vársz?

A szerződés nem viccből van.

SEmmit nem tehetsz, hiszen hivatalosan te ott sem vagy.

A szerződés téged is véd, nem kell kivenni ilyen ingatlant, ahol nem együttműködő a tulaj.

És ha holnap kipakolja mindenedet a kapu elé, és azt mondja, hogy illegális lakásfoglaló voltál?

Vagy még rosszabb: megtartja a bútoraidat, vagy akár el is viszi onnan, és zárat cserél?

MIt csinálsz? Mivel igazolod, hogy te egy bérlő voltál ott?

Már megbocsáss, de jó nagy hülyeséget csináltál.

A tulaj meg tudja, hogy jelenleg semmi sem kötelezi őt a javítások elvégzésére, ezért tojik rá.

2016. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként az adócsalásban te is partner vagy, szóval ha bukta lesz, akkor együtt buktok.
2016. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha zavaros helyzetbe mégy bele, akkor számolni kell az ilyenekkel. Egyébként hívj egy számlaképes hozzáértőt, aki megjavítja, a számlát meg őrizd meg és ha majd kiköltözöl, akkor a számla összegével csökkentett utolsó lakbért fizess ki. Te egyébként nem vagy társtettes semmiféle adócsalásban, mert a szobát bérbe adó pénzügyeibe neked semmi belelátásod nincs. Az viszont tény, hogy pénzt átadni csak átvételi elismervényre szabad.
2016. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Van egy lakótársam is.. Eleinte mindig kaptam számlát arról amit kifizettem,de egy ideje már nem.

Megcsináltatom a villanyt, és kevesebb lakbért fizetek.

2016. okt. 24. 20:33
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Az igaz, hogy a bérbeadó pénzügyeibe nem lát bele, de szerződés nélkül vesz igénybe egy szolgáltatást.

Nem azt kell tudnia, hogy a főbérlője fizet-e adót, de azt csak tudja, hogy hoppá, nem írtam alá semmit, valami itt nem okés!


Mivel te csak hasraütés-szerűen cáfolsz, én vettem a fáradságot, és megkerestem neked:


"A Lakástörvény előírja, hogy lakásbérleti szerződést érvényesen írásban lehet kötni. Ezért, ha szóban kötünk bérleti szerződést, akkor egy érvénytelen szerződésünk lesz.


Van tovább is, tessék rákeresni.

Törvény.

Kötelező.

Részletezzem még?

Olyan nincs, hogy csak egyik fél számára kötelező.

2016. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
A szerelő javítását felejtsd el , mert a falat lehet vésnie kell és enélkül sem olcsó buli . Aztán másnak a lakásába engedély nélkül beköttetsz áramot , inkább lakd le a kaucióval együtt a stexet és keress egy fer helyet .
2016. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!