Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főbérlő feljárhat a lakásba?...

A főbérlő feljárhat a lakásba? Mi a teendő ha feljön és ő maga ismeri be, vagyis mondja h ezt az ajtót így csukjátok, meg azt is? És akkor mi a teendő, ha a fizetési határidő előtt kéri a bérleti díj egy részét?

Figyelt kérdés
Úgy van az egész,h havi fix összegbe állapotuk meg mert közös velük a resZI,a fizetési határidő 10.re-és mi mindig pontosan fizettünk,sőt inkább előbb(8.-án)!A gáz számlával mindig is piszkált minket,most megállapodtunk h ebbe a hónapba többet adunk!Ma meg jön és kéri tőlem a pénzt,meg mondja h tnap volt itt,mikor nem voltunk itthon és h az ajtókat csukjuk be,meg h látta h a termosznál 17fok van...mondom mire hazaértünk 14 volt!Éjjelre most már rendszerint kikapcsoljuk a gázt,reggel mikor én kelek fel 15 fok van a lakásba!A kislányunk náthás lett,csütörtökön fel is kellett szúrni a fülét,rá ment a fülére!És a nátha azért alakult ki,mert ugye "fagyoskodunk"!Menjünk el innen,vagy szóljunk a feleségének?(Mert a felesége nem tudja h így kukacoskodik velünk,sőt mindig akkor alakoskodik,amikor ő már nincs itt)
2011. jan. 31. 11:13
1 2
 1/11 anonim válasza:

Mivel gondolom nem tértetek ki írásban külön ezekre, így mindent megtehet.

Ha van rá mód, költözzetek, mert valszeg mindig ki fog találni valamit, ami szerinte jogos, de elhiszem, hogy nektek élhetetlen.

Nem minden főbérlő akar bejárkálni, és eldönteni, hogy hány fok legyen nálad.

Merj váltani!

2011. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szerződésbe is le van írva a fix összeg!
2011. jan. 31. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:

A főbérlő NEM járhat fel a lakásba, csak ha előre egyeztetitek és ti is ott vagytok! Ez nem a szerződéstől függ, hanem jogszabály van rá.


De azt elmondhatnád, miért kapcsolod le éjjelre a gázt??? Kapcsold le nappal, amikor nem vagytok otthon. De amikor ott van a kislányod, nehogy már megbetegítsd azért, mert többet kéne fizetni a főbérlőnek! Most őszintén, nem ért volna meg akár 10-20 ezerrel is többet, hogy ne kelljen felszúrni a fülét???


A feleségének ne szólj, viszont keresd meg azt a szabályt, ami az albérletek szabályozásáról van, és dugd az orra alá a pasinak, hátha észbe kap!

2011. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itthon vagyunk egész nap,mert még nincs 3 éves,és nem ovis,éjjelre adtam rá atlétát,bodyt,meg pizsit,az öccsére meg hálózsákot is!!Mondták h elég nehéz eset az öreg,de h ennyire,azt nem gondoltuk!A jogszabályt köszi,mképp megkeresem!
2011. jan. 31. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

az mit jelent hogy közös a rezsi?

Ti laktok csak a lakásban ti fogyasszátok a villanyt a gázt,és ő szól bele?

Mi alapján fizetitek ezeket a fix összegeket?

Nekem is vannak albérlőim, szerződéssel.

De ezt a kukacoskodást nem értem. Nagyon sok olcsó albérlet van, szerintem keressetek másikat. Főleg most hogy a diákok már nem keresik óriási túl kínálat van. A főbérlők engednek az árból, csak hogy a lakás ne álljon üresen mert akkor is vannak költségei.

Én is így tettem 20ezret engedtem, de hosszútávú bérlőim vannak.

Szerintem egy ilyen család mint Ti ideális albérlő bárkinek.

A gyerekem egészségét tutira nem tenném kockára, főleg influenza járvány idején.

2011. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Két pici gyerekkel,nem lehet hideg lakásban lakni.Az a szerencsétlen kislány gondolom lázas is volt,és valószinüleg vacoghatott.Beszélj avval a lelketlen állattal,és ha nem megy menjetek el onnan.Rengeteg albérlet van most.
2011. febr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért közös a rezsi,mert alattunk van az üzletük,és nincs külön véve a gáz,villany,víz,egy óra van a helységre!Ha mi itt fen feltekerjük a termoszt,akkor lenn náluk,csak akkor melegedik a radiátor!

És nem 2 kicsi van,mert a páromnak van egy 6 éves nagy lánya,bár ő már van annyira nagy,h felöltözik,meg nem takarózik ki éjjel!

2011. febr. 3. 11:06
 8/11 A kérdező kommentje:
21:27-es!:)Te melyik megyébe adsz ki lakásokat?Mi vas megyeiek vagyunk,sé ha a közelbe vagy érdekelne!(Vass határán,közel van Zala megye is!)
2011. febr. 3. 11:08
 9/11 A kérdező kommentje:
21:27-es!:)Te melyik megyébe adsz ki lakásokat?Mi vas megyeiek vagyunk,sé ha a közelbe vagy érdekelne!(Vas határán,közel van Zala megye is!)
2011. febr. 3. 11:08
 10/11 anonim ***** válasza:

21:27-es vagyok.

Nekem Pesten van lakás, de ki van adva.

Keress a neten vagy keress meg ingatlanost abban a régióban. Neked ez nem kerül semmibe, mindig a főbérlő fizeti az ingatlanost. és talán jobb is mint ha Te keresel, mert elmondod az igényeidet mennyiért keresel és nem Neked kell telefonálgatni.

Ha valamelyik mégis kér pénzt azzal nem is foglalkozz.

Ez a helyzet így tuti nem jó, erre csak ráfizetsz, szerintem az öreg lehúz rendesen.

A 6 éves is még kicsi, az lehet hogy nem takarózik ki, de még sok betegségen nincs túl, és nem mindegy hogy betegen hány fokba fekszik otthon. Még egy felnőttnek sem.

2011. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!