Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Házközponti fűtésnél létezik...

Házközponti fűtésnél létezik ilyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Megnéztünk egy lakást, és a közös költség 26e forint, vízzel és fűtéssel együtt. Rákérdeztem, hogy ennek az elszámolása hogy van, és azt mondta, hogy teljesen mindegy mennyit fűtünk, az ár az fix és nincs korrekció a fűtési időszak végén. A lakások közt területtel arányosan el van osztva a gáz számla, de az nem számít hogy ki mennyit fűt. Ilyen tényleg létezik? Hogy évente nincs elszámolás?

(Másik kérdés, de ez nem annyira lényeges, 26e közös költség vízzel és fűtéssel együtt, egy ilyen lakás jó fogásnak számít?)



2016. nov. 5. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt az albérletben. Nem volt külön mérő lakásonként, így nem is tudták volna egyedileg kiszámolni, hogy ki mennyit használt. Nálunk is kb ennyi volt a fűtés, vízmelegítés és a közös költség. Sokalltuk, de mivel szinte ingyen laktunk a lakásban, így lenyeltük a békát.
2016. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Szerintem Közös költség + víz + fűtés havi 26e nem feltétlenül drága. Van amikor csak a közös költség 15e víz és gáz nélkül.. És a fűtés aztán lehet nagyon sok is.
2016. nov. 5. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen házközponti fűtésnél általában így van, nincs elszámolás a végén, akár fűtesz akár nem, ki kell fizetned ezt az összeget, EGÉSZ ÉVBEN! Tehát ez nyáron is ennyi, nem csak télen, szóval baromi drága és ezért egyáltalán nem éri meg házközponti fűtéses lakást venni.

Számold ki hogy akkor a téli hónapokban ez mennyire jön ki. Ráadásul egy egyedi fűtéses lakásban ha mondjuk elutazol 1-2 hétre akkor nyilván nem fűtesz ezért spórolhatsz a fűtésen, vagy nem kell mindig minden helyiséget fűtened, illetve elég este bekapcsolnod a fűtést mikor hazaérsz, na házközponti fűtésnél ilyen szóba se jön.

Nagyon energiapazarló is az egész, mert télen kb 25 fok van a lakásban.

Ráadásul ha elköltözöl valamiért muszáj vagy eladni ha nem akarod az üres lakásra a havi 26 ezret tovább fizetni...

2016. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De a havi 26e-ben benne van a közös költség és a víz is a fűtés mellett. Ahhoz képest, hogy vannak olyan lakások, ahol 10+ a közös költség amiben még a víz sincs benne, és arra a víz, plusz télen a fűtés (ami simán lehet havi 20-25e is), így szerintem elég jó árnak tűnik.
2016. nov. 7. 20:57
 5/11 anonim válasza:
Csak a víz felmelegítése van benne nem? A hideg vizet külön kell fizetni?
2016. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem a hideg víz és a fűtés van benne. Ezen kívül amit fizetni kell a főzésre a gáz és a villany (meleg víz vezérelt áramról megy, villanybojler)
2016. nov. 7. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:

És honnan tudják, hogy mennyi vizet fogyasztasz el? Akkor is 26 ezer, ha 3 köbmétert és akkor is, ha 13 köbmétert? Szerintem így is sok. Magas közös költség ott szokott lenni, ahol van lift vagy felújításra raknak félre vagy felújítási hitelt törlesztenek. Amúgy nem jellemző a 10 ezer ft feletti közös költség.

Én egyébként azért sokallom, mert nekünk családi házban az összes rezsink nincs 26 ezer ft és élünk 120 négyzetméteren nyugisan, előtte meg 60 négyzetméterre volt ennyi a közös költség, fűtés és melegvíz. Egyébként lehet, hogy többet fog fogyasztani a villanybojler mint amennyi a vízdíj. Erre azért készülj fel.

2016. nov. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy is sok ha benne van a víz. Mekkora a lakás? Gondolom 50 nm körül lehet.

Mi 85 m2-es családi házra fizetünk havi 15 ezres gáz átalányt (gázzal fűtünk) úgy, hogy mindig megy a fűtés egész nap mert én itthon vagyok a gyerekekkel. Ehhez persze hozzájön a víz, de az meg annyi amennyit fogyasztunk.

Tégla házakban általában 7500 körüli a közös költség persze van olyan ahol több, de az újabb építésűekben nem ritka a 4000 Ft közös költség sem.

Te tudod, szerintem nagyon nem éri meg házközponti fűtéses lakást venni, főleg amiatt amit már írtam hogy ez egy állandó fix költség amit nem tudsz lefaragni soha, akárhányan is laktok ott, ellentétben az egyedi fűtéses lakással.

2016. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak alberletet vennenk ki. 58 nm2-es lakas. Amit eddig irtam, az mind alberletre vonatkozott.
2016. nov. 8. 14:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha a bérleti díj elfogadható akkor esetleg kivenném.
2016. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!