Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza kell adnia a pénzemet...

Mi-kk kérdése:

Vissza kell adnia a pénzemet a főbérlőnek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy albérleti szobát vettem ki, egyelőre pár hetet fizettem ki (albérlet + rezsi + a kaució), pár nap múlva költöztem volna. Szerződés nincs, csak egy összeg/tételről szóló aláírt papír. De minden nap felbosszantott valamivel a főbérlő az egyeztetés során, azaz például többször valami megállapodást felrúgott, ezért úgy döntöttem, hogy oda nem megyek mert hosszú távon ez nem tartható állapot, közöltem is vele hogy tekintse a megállapodásunkat semmisnek a hazudozásai miatt. Egy napot nem laktam ott, így aztán semmi rezsit nem használtam. Előttem nem volt még ott más bérlő (mielőtt valaki a kaució és a bevételkiesés összefüggését említi, sőt örült nekem, mert nem talált senkit egy ideje). A gond az hogy sem a kauciót, sem a bérleti díjat, sem a rezsipénzt nem hajlandó visszaadni, pedig szerintem visszajárna. Hab a tortán, hogy be se jelenthettem volna oda magam, szóval nem túl legális lett volna a dolog, de nekem sürgős volt és nem volt más lehetőség akkor. Tehát kérdezném hogy vissza kell-e adnia a főbérlőnek a pénzemet, és ha igen, akkor mi a leggyorsabb és legolcsóbb módja ennek elintézésére ha önként nem adja? Köszönöm!
2016. nov. 16. 17:05
1 2
 1/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
69%
Kéne, de mivel nincs szerződés, így ő dönti el, hogy mi lesz. Vagy meggyőződ szép szóval, hogy mi lenne gerinces megoldás, vagy odahívsz pár nagyobb darab vitapartnert nyomatéknak. Ha így sem adja vissza, akkor buktad.
2016. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de én nem vagyok az erőszak híve, például miért csináljak egy problémából egy még nagyobbat? Logikusan ha nem használtam semmit, akkor miért venné el a pénzem a semmiért? Kéne lenni valami törvényes útnak is...
2016. nov. 16. 18:16
 3/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Nem tanácsoltam az erőszakot, csak arra céloztam, hogy szerződés nélkül egyszerűen nincs semmi. Az átvételi papír pontosan mit tartalmaz?
2016. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az van rajta hogy kaució+albérlet céljából x összeg át lett adva, két név, két aláírás, cím. Szóval minimális.
2016. nov. 16. 18:45
 5/13 zgyzgy ***** válasza:
59%
Nem egészen érthető, hogy miért fizetted ki a lakbért + a rezsit előre, ha nem is laktál ott.
2016. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem előbb történik a fizetés, aztán a költözés, nem?
2016. nov. 16. 19:59
 7/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
92%
Csak a kaució. Rezsit mégis mi alapján fizetnél előre?
2016. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zgyzgy ***** válasza:
0%

A kauciót kell előre letenni.

Azután a lelakott hónap végén kell kifizetned az első havi lakbért és a rezsit.

De hát nem is lehet előre tudni, hogy mennyi lesz a rezsi.

Valami itt nagyon furcsa.

2016. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem értem mi furcsa. Sok helyen fix rezsivel van meghirdetve a szoba. Tehát elvileg ha több, ha kevesebb, ennyit fizetsz. De írjad ha van észrevételed, hadd tanuljon az ember... :)
2016. nov. 16. 20:21
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Ez az első alkalom, hogy albérletezel? Ha igen, lehet, hogy ez lesz a tanulópénzed sajnos. Szerződés hiányában nem nagyon tudom, mit lehetne tenni. Ha normális lenne, visszaadná, de láthatóan nem az.


Azért még megpróbálhatsz beszélni vele, esetleg szülőt, barátot, ismerőst is magaddal vihetsz, hátha elértek valamit, ha többen vagytok. Talán érdemes lenne még megkérdezni valakit, aki jártas a jogban, talán van ilyen fórum, vagy mondjuk családi ismerős.


De legközelebb legyen szerződés, mielőtt ilyesmit csinálsz. Mi akkor fizettünk mindent, miután a szerződés megvolt.

2016. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!