Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza kell adnia a pénzemet...

Mi-kk kérdése:

Vissza kell adnia a pénzemet a főbérlőnek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy albérleti szobát vettem ki, egyelőre pár hetet fizettem ki (albérlet + rezsi + a kaució), pár nap múlva költöztem volna. Szerződés nincs, csak egy összeg/tételről szóló aláírt papír. De minden nap felbosszantott valamivel a főbérlő az egyeztetés során, azaz például többször valami megállapodást felrúgott, ezért úgy döntöttem, hogy oda nem megyek mert hosszú távon ez nem tartható állapot, közöltem is vele hogy tekintse a megállapodásunkat semmisnek a hazudozásai miatt. Egy napot nem laktam ott, így aztán semmi rezsit nem használtam. Előttem nem volt még ott más bérlő (mielőtt valaki a kaució és a bevételkiesés összefüggését említi, sőt örült nekem, mert nem talált senkit egy ideje). A gond az hogy sem a kauciót, sem a bérleti díjat, sem a rezsipénzt nem hajlandó visszaadni, pedig szerintem visszajárna. Hab a tortán, hogy be se jelenthettem volna oda magam, szóval nem túl legális lett volna a dolog, de nekem sürgős volt és nem volt más lehetőség akkor. Tehát kérdezném hogy vissza kell-e adnia a főbérlőnek a pénzemet, és ha igen, akkor mi a leggyorsabb és legolcsóbb módja ennek elintézésére ha önként nem adja? Köszönöm!
2016. nov. 16. 17:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Fizetési meghagyás.


Plusz ha nincs szerződés, feljelented csalásért.


Valószínűleg az is elég lesz, ha megemlíted neki.

2016. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem én, miért írják, hogy buktad a pénzt.

Van egy aláírt papírod, amin még az is szerepel, hogy albérlet céljára vette át a pénzt.

Megmondod a tulajnak, hogy ennek a papírnak nagyon fognak örülni a NAV-osok. Plusz még a rendőrségen is feljelented mellé. Holnap 9-kor fogsz indulni feljelentgetni, úgyhogy ha gondolja, addig hívjon fel, hogy mehetsz a pénzedért. Szerintem ez elég lesz.


De különben ezzel a papírral (legdurvább esetben) egy polgári pert is meg lehetne nyerni, mert ott van rajta az aláírás, amiről egy írásszakértő meg tudja állapítani, hogy ki írta alá.

Oké, persze, nem éri meg a dolog a költségek miatt, de meg lehetne tenni.


A bérleti díj egy részét megtarthatja, mert ki tudja, lehet, hogy pont most lett volna másik bérlője, ennyit meg kell engedni neki, te sem tudhatod biztosra, hogy nem így lett volna.

Viszont a rezsi visszajár, mert nem laktál ott, a kaució meg főleg visszajár, mert az arra van, hogy ha bárminemű károkozás vagy tartozás merülne fel a bérlő részéről, akkor tudjon mihez nyúlni a tulajdonos, de hát ilyesmikről ugye nem volt szó.

2016. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia, kösz a részletes választ!


Nem lett volna másik bérlője, azért választott engem mert csak barnák jelentkeztek, ő meg nem akart olyat, arrafelé érthető okokból. Előttem meg nem volt más, családtag lakott ott, aki elköltözött. Átgondolom amit írtál, ahogy a többiekét is, köszi.

2016. nov. 17. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!