Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van valakinek ötlete, mi...

Van valakinek ötlete, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

fél éve vagyok az albérletben, minden teljesen jó volt, viszont érzékeltem egy furcsa leírhatatlan tömény szagot az ágyam mellett. A konnektorra gyanakodtam, hívtam villanyzerelőt, és semmi baja. Az ágyamat el kellett húzni, mert kezdett elviselhetetlen lenni, és kissé felerősödött. Máskülönbrn van egy hatalmas lyuk a falban, ahol a téglát is látni és a másik oldalon épp a fürdőszoba van, így arra gyanakodtam, hogy penész lehet. Hívtunk vízszerelőt, és nincs csőtörés, szóval a penész is kizárva. Most már valóban nem tudom, mi lehet. Úgy érzem, egyre erősebb, és füstszagú. Amikor itt volt a vízszerelő valami meleget érzékelt a falban a gázmérő mellett, és azt mondta, fura, hogy ott meleg van, mert nem kellene.

Csak annyira jöttem rá, hogy abból a lyukból szivárog.

Van valakinek valamilyen ötlete, mi lehet ez a szag?


2016. dec. 4. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor itt volt a vízszerelő valami meleget érzékelt a falban a gázmérő mellett, és azt mondta, fura, hogy ott meleg van, mert nem kellene. "


Akkor olyan szerelőt hívjál, ahol ez a meleg van, gázóra mellett érezte? Gázmérő, gázóra? Akkor gázszerelőt hívjál.


A szerelők mondtak valamit a szagról, érezték? Tudod milyen a gázszag, ugye? Azt el tudod dönteni, hogy nem az?


Az én ötleteim a következők: csatornaszag, (írtál valami lyukról a fürdőszoba felé. Nálam a negyediken van csatornaszag, mióta egy tehetségtelen béna banda kicserélte a szennyvízcsövet az egész házban, boldog ember vagyok).

Milyen ház? Panel, tégla, stb. Esetleg a villanyvezeték csinál valamit a falban? Villanyszerelő volt? Ja, volt. A meleg helyet látta?


Hát következőnek a gázszerelőt javaslom, vagy valami ezermestert, akinek sok ötlete van. Sorry.


Ja, várj, akkor csak abból a lyukból jön, ami a fürdőszobába vezet? Akkor maradjunk a csatornaszagnál. Mit szólsz?

2016. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem volt valami összeszedett :-)
2016. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én már nem tudom. A gázszag (ha szén-monoxid), akkor azt nem érezni. Viszont arra kelek, hogy köhögök, fáj és csíp a torkom. Ha nem tartózkodom ott, akkor semmi bajom.

Még arra gondoltam, hogy hívom a házmester, hátha tud valamit. A legcélszerűbb, hogy elköltözöm, mert már úgyis készültem korábban, de januárig az még kva sok idő.

2016. dec. 4. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te hallod en nem maradnek ott egy napnal sem tobbet, es mi az hogy egy lyuk van a falban? Jon a karacsony szerintem tiplizz onnan mert a szerelok is felhuzak az arakat. (Egyebkent a gazt kemiailag budositik hogy erezheto legyen) en pl ha olcso szallast nezek alap h ne legyen lyuk es csak aztan foglalkozom a futessel es az arammal. Neha nem ertem az embereket. Nyilvan valo hogy mar nem az idealis hely ergo el kell hagyni.
2016. dec. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mostani árakkal baromira nem egyszerű elcuccolni máshová, de már keresek új lakást.

A hely rohadt jó, a körülmények is azok voltak, és a lyukból sem jött eddig szag, + a szekrénnyel eltakartam.

Ez csak most lett elviselhetetlen. :( Nem tudom, mi lehet az.

2016. dec. 5. 00:53
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Hat mindenesetre sokat szelloztess, ha faj a fejed, aludj felig nyitott ablaknal. Ha a gaz szivarog az nem jatek, tobb ismerosom patkolt mar el igy, hogy ugyanmar semmiseg csak egy kicsit rossz a rendszer csak a fejem faj meg hanyingerem van, meg csak a macska hanyt en nem.... Vagy aludj baratoknal vagy nyitott ajtonal stb a lenyeg h ne kockaztass.
2016. dec. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mi?? Ez komoly? Elpatkoltak? Most kicsit megijesztettél, mert nekem is ilyen tüneteim vannak, de nem akarok bebeszélni semmit sem...


Egyébként 4 órákat alszom, másnap zombie vagyok, mert minél kevesebb időt próbálok ott tölteni, szóval, csak aludni járok be. Viszont félelmetes, mert december közepéig ott kell lennem.

2016. dec. 5. 01:09
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Hat jah fubeharaptak de szerintem nallad nem ilyen a helyzet, bar ki tudja :D lehet tenyleg csak csatornaszag de ha gaz akkor pl jotanacs ha van ilyen lanc az ajton akkor belancolod es resnyire nyitva kitamasztod meg az ablakot kinyitod es aramoljon a levego. A lyukat meg betomod. Pl fogsz egy tomb papirtvmeg szikszallagot es a falhoz ragasztod. Vannak megoldasok ha tenyleg meg ki kell huznod ket hetig csak azert meg is na....erted.
2016. dec. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a gyanúm,hogy ott egy kémény van, és esetleg valami barkácsoláskor megfúrták. Füstgáz jön. Ideiglenesen gipszeld be, vagy valami, de szólj a gondnoknak mindenképp. Tedd máshova az ágyat, pl. az ablak közelébe, ott szivárog be egy kis friss levegő.
2016. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is füstgázra gondoltam, a kérdést olvasva. Nálam a téglakémény szoba felőli oldalán keresztül átszivárgott a füst.

Nálad a szoba mellett közvetlenül a fürdőszoba van, nem lehet ott egy akármilyen kémény? Vagy szellőző, amibe bele van kötve a gáztűzhelyek elszívója?

2016. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!