Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnék kijönni ebből?

Hogyan tudnék kijönni ebből?

Figyelt kérdés
Fel éve fizetek egy albérletet, akkoriban együtt éltem valakivel és többet is kerestem. Jelenleg keveset keresek, az sincs bejelentve, es egyedül maradtam. A szerződés egy évre szól, két hónap felmondási idővel. Ha most valahogy, újabb kölcsönből kifizetem a lakást, akkor kauciora nem marad egy olcsobb lqkashoz, jovo hónapban pedig mar kölcsön kerni sem tudok majd senkitől. 70 ezer ft-ert mar lattam jo lakásokat, jelenleg 145+rezsit fizetek. Felek a fizetési meghagyastol, bar semmim nincs csak egy bejelentett lakcimem (ahonnan ki is tudok jelentkezni ha szükséges). En kifizetnem reszletbe amit kell de a tulaj nem megy bele...

2016. dec. 13. 09:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kaució nem lelakható.
2016. dec. 13. 09:15
 2/13 A kérdező kommentje:
Illetve a kaució elvesztése (2 hónap) mar nem is érdekel, de ez a két hónap felmondási idő, tehát 2x145.000+rezsi,ezzel van a gond...
2016. dec. 13. 09:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni, ha volt szerződés, és aláírtad, akkor ki kell fizetned. A tulajjal tudod megbeszélni a dolgot.
2016. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha nincs miből akkor nem tudom kifizetni. Max meghagyasra tudja küldeni a dolgot, de nem tudnak mibol vonni, maximum részletfizetést tudok kerni a meghagyasnal-ha belemennek. Bejelentett munka híján gondolom misza belemenniuk...
2016. dec. 13. 10:01
 5/13 A kérdező kommentje:
*muszáj
2016. dec. 13. 10:01
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A kaukció is lelakhatod, ha megbeszéled vele! Végkép nem tud mit tenni, legfeljebb feljelent, de gondolom adót nem fizet, így nem teszi meg! keressetek békés megoldást! Arra ügyelj a zárat le ne cserélje mert akkor jogi problémák lesznek...
2016. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez egy 8 oldalas szerződés, nem ő írta, és fizet utána adót... Igazság szerint a kaució elvesztése sem érdekel, de erre a két hónapra is fizetnem kellene, a felmondási időre. Ha tudnám, hogy mi a menete a fiz. meghagyásnak, már az sem érdekelne, csak valahogy szabaduljak ettől a lakástól... Azt sem tudom, meghagyással részletfizetést kérhetek-e, mivel a nem bejelentett jövedelemből nem tudják levonni, maximum én tudok havi x összeget fizetni (20-30.000 ft-ot).
2016. dec. 13. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha most nincs bejelentett jövedelmed, majd levonják akkor, ha lesz. Csak addig majd gyűlik a kamat meg a költség.
2016. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De én szeretnek reszletfizetesben megállapodni bejelentett jöv. nelkul. Tehat levonni nem tudjak, de én azt mondom, hogy havi 25-tel tudom törleszteni. Erre vajon van-e lehetőség?
2016. dec. 14. 13:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerezz egy albérlőtársat! Akkor minden feleződik egy hónapban! Egyik szoba a tiéd, másik a társé oszt jónapot.

Elég jó helyen lakhatsz Bp-en ha ilyen drága ez az albérlet.


Még én is jelentkezem, ha benne vagy (de kauciot nem tudok adni).

2016. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!