Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Béremelés írásos szerződés...

Béremelés írásos szerződés nélkül?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Körülbelül már 1 éve bérlem a lakást a tulajdonostól, aki ragaszkodott hozzá hogy az elején ne kössünk írásos bérleti szerződést (én hülye belementem). Azonban szóban megtörtént a megállapodás egy tanú jelenlétében, miszerint mennyi a havi bérleti díj, kaució, felmondási idő stb.


Azonban úgy tűnik hogy Januáról emelni akarja az albérlet árát a kétszeresére.

Kérdésem a következő: Megteheti-e ezt?


Sajnos van egy olyan erős sejtésem hogy meg, mivel a szóbeli megállapodás nem időre szólt, így ha megemeli az árát az albérletnek és én ebbe nem egyezek bele, akkor felmondja a megállapodást és kirúg engem.


A másik kérdésem ezzel kapcsolatban: Mi történik ha a felmodási idő előtt én elmegyek az albérletből? Fog-e bármi jogi következményt maga után vonni, vagy "csak" a kauciót nem fogom visszakapni?



2016. dec. 21. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Simán megteheti, viszont te meg azt, hogy bármikor odébbállsz. De ha már ekkora tapló volt én kicsit átrendezném a lakást, a kauciót úgyse fogja visszaadni. Én megpróbálnám neki beadni amúgy, hogy oké, emelje meg, de várjon vele február elejéig, aztán január közepén összepakolnék és elhúznék a vérbe, a vécékagylót az előszobában, a kádat meg a vécében hagyva.
2016. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Megteheti, hogy emelni akar. Neked ha nem felel meg, felmondasz, írásban hivatalosan, a felmondási idő után el kell számolnia a kauciót veled, olyan nincs, hogy benyeli. Miért tenné? Ha mégis próbálkozik, te megemlíted a rokonod a NAV-nál, s célozgatsz, milliós büntetéseket osztanak az eltitkolt jövedelmekért.
2016. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Már miért kéne írásban felmondani, ha nincs szerződés sem?
2016. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Kérdés hogy az egy szem tanú mennyit ér, ha bizonyítania kell, hogy fizetett egyáltalán kauciót.
2016. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
#3 Nyoma legyen. Legalább a végén legyen észnél a kérdező. Egyébként tanúkkal lehet igazolni, hogy egy személy életvitelszerűen egy ingatlanban él. A NAV-nak elég.
2016. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Simán befenyítheted a NAV-val, az ilyen sunyi tulajdonosnál bejön. A kauciót meg lakd le. Semmit nem tud tenni ellene.
2016. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!