Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő, ha többet fizette...

Mi a teendő, ha többet fizettem, mint a bérleti díj lett volna?

Figyelt kérdés

Bérlek egy lakást, fix bérleti díjért. A bérlőm most fel akarja bontani a szerződést két év után. Ezzel nincs is gond, a megállapodott felmondási időt is betartjuk. Viszont több alkalommal többet fizettem a szükségesnél. A két év alatt felhalmoztam egy évnyi túlfizetést. Arra az esetre, ha valami közbejönne. Munka elvesztése/betegség...

Ezt nem foglaltuk külön írásba. Viszont a bérleti díjat, így a plusz összeget is utaltam. Tehát látható módon történt. Ha a felhalmozott plusz összeget a bérbeadó nem akarja kifizetni, akkor tehetek valamit? Vagy ha azt mondja, hogy nem akarja/tudja visszafizetni a túlfizetést, akkor lelakhatom anélkül, hogy kitegyen?

Hiába googliztam nem találtam rá semmit



2016. dec. 21. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

És nem lett volna jobb, ha azt a pénzt egy befőttesüvegbe teszed, és otthon tárolod? Eszembe nem jutna többet fizetni. A főbérlő nem bank.

Ahogy a boltban sem fizetsz többet a szükségesnél, itt se kellett volna.

2016. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Igen, mindenképpen bölcsebb lett volna pl. a bankszámládon tárolni a pénzt, elég felelőtlen dolog volt előre fizetni.


Ha jól értelmezem a helyzetet, akkor nem tarthatsz igényt a pénzedre, mivel a szerződésetek szerint te bérleti díjat fizettél neki. Mivel a legtöbb szerződésben az áll, hogy pl. "legkésőbb a hónap 10. napjáig" vagy ehhez hasonló, így ez nem is számít túlfizetésnek, csak szerződés szerint jártál el (pl. 2017 augusztusi lakbért 2017 augusztus 10 előtt, jelen esetben egy évvel előre fizetted ki). Eszerint nem jár vissza a bérleti díj, mivel úgymond azokat a hónapokat már megvásároltad tőle. Természetesen a lakás erre az időre már a tied.


Persze ettől még ő lehet jófej, és visszaadhatja de szerintem próbáld meg egy kompromisszumos megoldással felkeresni (pl. a 90%-át visszaadja), így kevésbé barátságtalan számára és talán belemegy.

2016. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:
100%

"Arra az esetre, ha valami közbejönne. Munka elvesztése/betegség"


Az ilyen esetre megtakarítani szokás, nem pluszban költeni...


Persze talán visszakaphatod a pénzed, de most neked kell futni utána. Bank esetén ez nem lenne így (de még befőttes üveg esetén sem). Kíváncsi vagyok nagyon, hogy miért nem azt a módszert választottad, amit erre találtak ki.

2016. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt csak te meg a tulaj tudjátok lerendezni szép szóval. A tulajnak most valami miatt szüksége van a lakásra, de egy valag pénz ott van nála plusszban. Ha jól értem dupla díjat fizettél, hisz egy év alatt egy évnyi túlfizetést is létrehoztál.

Kettőtöknek kell megegyezésre törekedni.

Megvallom őszintén - ha szép szóval nem tudtok megegyezni és perre mentek - és a tulaj kitalál valamit, hogy pl. ő rendszeresen kitakarította a lakást, vagy főzött rád, meg ilyenek, és emiatt utaltál neki plusz pénzt, és nem adja vissza, mert megszolgálta...

Ha bíró lennék inkább elhinném a tulaj hazugságait, mint a te történetedet. Amit te előadsz, több mint bizarr...

2016. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

Fordulj mielőbb jogi személyhez.


[link]

2016. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég vattafakk dolog.


2 év alatt 1 évnyi túlfizetés? Arra ha "közbejönne" valami? Egyszerűen nem értem, miért nem tetted simán félre, vagy hagytad a számládon?


Már csak józan ésszel is, ha elveszted a munkád, de fizeted tovább a bérleti díjat akkor a tulajdonosnak fel sem tűnik. Ha viszont egyik nap bejelented hogy bocs, határozatlan ideig nem tudok fizetni, használd ami van, akkor persze hogy furán fog rád nézni...


Komolyan nem értem.... :D

2016. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!